Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘RÜYA GİBİ ZAMANLAR’ SERGİSİ BAŞLIYOR

İyilik İçin Sanat Derneği ve Ege Yapı iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesinde yer alan sanatçılardan Nebahat Karyağdı’nın eserlerinden oluşan “Rüya Gibi Zamanlar” sergisi 19 Şubat tarihinde sanatseverlerle buluşacak.

Evrensel bir değer olan sanatın daha geniş kitlelere yayılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren İyilik İçin Sanat Derneği ve geliştirdiği yapılarda sanata verdiği değeri görünür kılmaya özen gösteren gayrimenkul sektörünün öncü markası Ege Yapı iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesinde sergi serisi devam ediyor. Türkiye’de ilk kez bir şantiye alanında hayata geçirilen proje olma özelliğini taşıyan Atölye Cer’de iki senedir sanatsal üretimlerine devam eden sanatçılardan Nebahat Karyağdı’nın ürettiği eserler, Dr. Feride Çelik küratörlüğünde 19 Şubat’ta sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Türkiye’deki 20. kişisel sergisine “Rüya Gibi Zamanlar” ile imza atacak olan Nebahat Karyağdı, son dönem çalışmalarında Türk sinemasının zihinlerimizde yer etmiş ünlü isimlerinden ilham alıyor. Kullanmış olduğu farklı teknik ve malzemelerle sanat dünyasının dev isimlerini çizgileriyle yeniden yorumlayan Karyağdı, sanatseverleri tarihi bir sanat yolculuğuna çıkarmaya hazırlanıyor. Türk sinemasına damga vurmuş, geçmişten günümüze kadar her dönem varlığını korumuş ve beyaz perdede efsaneleşmiş birçok ünlü isim, sanatçının eserleriyle yeniden sahneye çıkıyor.

Atölye Cer’de devam eden sergi serisinin üçüncüsünde sanatseverlerin karşısına çıkacak olan Nebahat Karyağdı, çalışmalarının bazılarında yer alan pleksi malzemesi ile sanatın ünlü şahsiyetlerini Bizans ikonaları gibi korurken aynı zamanda onlara erişilemez özel bir alan da sağlıyor. Sanatçının sergide yoğunlukla yararlandığı kolaj tekniği ise Türk sinemasındaki karakterlerin portrelerini, hakkında çıkan haberlerini ve hayran mektuplarını bir araya getirmesini sağlıyor. Kolaj yöntemi, hem Karyağdı’ya eskiden babasının da kullanmış olduğu tarzı yeniden hatırlatırken hem de Türk sinemasının unutulmaz isimleri ile bir yolculuğa çıkarıyor.

Rüya Gibi Zamanlar sergisine konu olan Türk sinemasının yıldızları arasında Zeki Müren, Filiz Akın, Türkan Şoray, Cahide Sonku ve yakın zaman önce kaybettiğimiz Fatma Girik gibi birçok efsane isim yer alıyor.

Rüya Gibi Zamanlar sergisi, 19-28 Şubat 2022tarihleri arasında Atölye Cer'de görülebilir.


  17.02.2022


Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yap

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.