Foto..." /> Sanatsal Haber... Türkiye'nin Sanat ve Kültür Portalı.

                                                                               

  Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

FRANSA’DAN TÜRK GÖÇMEN PORTRELERİ

"Türkiye Mevsimi" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sanatçısı Ahmet Sel'in "Demir Atanlar" adlı fotoğraf sergisi 15 Şubat'ta açılacak.

Fotoğraf sanatçısı Ahmet Sel’in, Fransa’daki Türk göçmenlerin portrelerinin yer aldığı ’’Demir Atanlar’’ adlı fotoğraf sergisi 15 Şubatta Fransız Kültür Merkezi’nde açılacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Fransa’da faaliyet gösteren El Ele Derneği ve Ulusal Göçler Tarihi Kurumu’nun işbirliğiyle gerçekleştirilen serginin, Fransa’da "Türkiye Mevsimi" etkinlikleri kapsamında da açıldığı hatırlatıldı.

Serginin açılışı öncesinde ’’Fransa’da Türk Göçü: Nasıl Bir Kök Salma’’ başlıklı bir söyleşinin gerçekleştirileceği ifade edilen açıklamada, etkinlikte Nora Şeni’nin Fransa’daki bir işçinin bir Pazar gününü anlatan ’’Ya Pazarları’’ adlı kısa filminin de gösterileceği kaydedildi.

Açıklamada, serginin 8 Mart tarihine kadar gezilebileceği bildirildi.

Ahmet Sel Kimdir?
Çalışmalarını belgesel fotoğrafçılık ve porte alanında sürdüren bağımsız fotoğrafçı Ahmet Sel’in SİPA Press, Fedephoto ve Agence Opale tarafından yayımlanan fotoğrafları Le Monde, Paris Match, Corriera della Serra, The New York Times gibi dergi ve gazetelerde yer aldı.

1975’ten 2008’e kadar Fransa ve Rusya’da yaşayan Ahmet Sel, 1990-2000 yılları arasında Moskova’da La Cinque ve Arte televizyon kanallarının muhabiri olarak çalıştı, SİPA Press fotoğraf ajansının Moskova bürosunu yönetti. Fransa’ya dönüşünde SİPA Press Ajansı’nın genel yayın yönetmeni olarak görev yaptı.

Sel, 2003 yılında portre alanında ’’Fujifilm Press Photo Award France’’ ödülünü, 2004 yılında ise sözler ve resimler alanında ’’The Gold Award of National Magazine Awards’’ ödülünü aldı.


Sanatsal Haber  9.02.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.