Ünlü y..." /> Sanatsal Haber... Türkiye'nin Sanat ve Kültür Portalı.

                                                                               

  Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ÜLKÜ ERAKALIN’DAN ‘YEŞİLÇAM’ NOSTALJİSİ

Ünlü yönetmen Ülkü Erakalın, "Anı ve Belgeleriyle Yeşilçam Şarkıları" adlı tek kişilik gösterisini Sivas'ta izleyiciyle buluşturdu.

Ünlü yönetmen Ülkü Erakalın’ın 60 yıllık müzik, sinema, tiyatro, gazetecilik anılarından oluşan "Anı ve Belgeleriyle Yeşilçam Şarkıları" adlı tek kişilik müzikli gösterisi, Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde ilgiyle izlendi.

Erakalın, anılarını anlatarak, kişisel arşivinden seçtiği fotoğraf ve görüntülere yer verdiği gösterisinde, piyano eşliğinde unutulmaz Yeşilçam filmlerinden şarkılar seslendirdi.

Cahide Sonku, Sadri Alışık, Suna Pekuysal, Aliye Rona, Nejat Uygur gibi çok sayıda sanatçıya ilişkin anılarını anlatan Erakalın, ünlü sanatçılarla söyleşilerinden kesitlere de yer verdi.

Bestelediği eserleri de piyano eşliğinde seslendirerek izleyenlere neşeli ve duygusal anlar yaşatan Erakalın, Müzeyyen Senar ve Zeki Müren gibi önemli ses sanatçılarının seslendirdiği eserlere de yer verdi.

"60 Yıllık Sandığımı Açıp, Sizlerle Paylaşıyorum"
Devlet Tiyatrolarının sunduğu imkanla Anadolu’da Devlet Tiyatrolarını dolaştığını ifade eden Erakalın, "60 yıllık sandığımı açıp, sizlerle paylaşıyorum" dedi.


AA  23.02.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.