Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ULUSLARARASI PARİS KİTAP FUARI AÇILDI

Bugün açılan Uluslararası Paris Kitap Fuarına Türkiye bu yıl geniş ve zengin bir programla katılıyor.

31 Mart tarihine kadar açık kalacak olan fuara Türkiye bu yıl geniş ve zengin bir programla katılıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Ticaret Odası, fuarın açılışı dolayısıyla Türk standında resepsiyon verdi. Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu ve UNESCO nezdindeki Büyükelçi Gürcan Türkoğlu’nun da katıldığı resepsiyona yazarlar ve yayıncılar da büyük ilgi gösterdi.

160 binin üzerinde ziyaretçi, 1.100 katılımcı ve 3.000’e yakın yazarın katılması beklenen fuarda Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda, yayıncı ve yazar meslek örgütleri ile birlikte yer alıyor.

Bu işbirliği çerçevesinde oluşturulan Ulusal Yürütme Komitesi tarafından hazırlanan sunum ve yazar programları ile Türk yayıncılığını ve edebiyatını tanıtmak, Türk yazarlarının eserlerinin yabancı dillerde yayımlanmasını sağlamak amaçlanıyor.

250 metrekarelik sergi alanına sahip Türk standında, Kültür ve Turizm Bakanlığının yanı sıra yayıncılar, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür A.Ş. de yer alıyor.

Kuruluşlar, fuarda, Türkiye’nin kültür hayatı ve yayıncılığını tanıtmaya yönelik faaliyetlerde bulunacak.

Bakanlık ve meslek kuruluşları işbirliğinde yürütülen çalışmalarda 20’yi aşkın yazar, sanatçı, çevirmen ve kültür insanı, düzenlenecek söyleşiler, imza günleri, paneller, uygulama atölyeleri ile yabancı yayıncılar ve okurlar ile buluşarak, Türkiye’nin kültür, sanat, edebiyat ve yayıncılığının tanıtımına katkı sağlayacak.

Panellere ve imza günlerine katılacak yazarlar arasında Nedim Gürsel, Ayşe Kulin, Sadık Yalsızuçanlar, Nazlı Eray, Yalvaç Ural, Salih Zengin, Doğan Hızlan, Semih Gümüş, Metin Celal, Ömer Lekesiz, Mine G. Kırıkkanat, Mehmet Murat Somer, Celil Oker, Mehmet Coral, Metin Cengiz, Faruk Bilici, Ataol Behramoğlu, Timour Muhidine bulunuyor.

Türkiye ulusal standında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen ve 5 yılda 632 esere destek sağlayarak farklı dillerde okuyuculara ulaşmalarını sağlayan, çeviri ve yayım destek projesi TEDA hakkında bilgi verilecek ve proje kapsamında yayımlanan eserlerden oluşan sergi açılacak.

Dört Telif Ajansı, Türk yazarlarının eserlerinin diğer ülkelere pazarlanması için çalışacak.


Sanatsal Haber  26.03.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.