Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

İTALYA’NIN DAHİ RESSAMLARININ ESERLERİ LONDRA’DA

İtalyan Rönesans döneminin dünyaca ünlü ressamlarının 100'den fazla çizimi ve kara kalem çalışması, İngiltere'nin başkenti Londra'da sergileniyor.

Londra'daki British Museum'da önceki gün açılan ve 25 Temmuz'a kadar gezilebilecek "Fra Angelico'dan Leonardo'ya: İtalyan Rönesans Çizimleri" adlı sergide, Gentile Bellini'den Leonardo da Vinci ve Boticelli'ye, Andrea del Verrochio'dan Michelangelo ve Titian'a kadar, 1400-1510 dönemi İtalyasına ait çok sayıda eser yer alıyor. Rönesans döneminde resim sanatının gelişim ve değişimini görmek için 1400'lerden 1500'lere kadar kronolojik sırada sergilenen eserler arasında,

Osmanlı dönemine ait bir eser de dikkat çekiyor. 1479-1481 yılları arasında İstanbul'da yaşayan ve Fatih Sultan Mehmet'in portresini yapan İtalyan ressam Gentile Bellini'nin 1480 tarihli "Türk Yeniçerisi" adlı çizimi de sergilenen eserler arasında bulunuyor.


AA  24.04.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.