Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ATA DEMİRER’DEN AVRUPA ÇIKARMASI

Ata Demirer, 15 Mayıs'a kadar sürecek Avrupa turnesi çerçevesinde Almanya'nın başkenti Berlin'de sahne aldı.

Berlin’deki Tempodrom salonunda "Ata Show" adlı tek kişilik oyununu sahneleyen Ata Demirer’i, Türkiye’nin Berlin Başkonsolosluğu Konsolosu Bleda Kaçar’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda seyirci izledi.

Ata Demirer, oyun öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, oyununu 4 yıl önce yine ilk kez Tempodrom’da sahnelediğini, izleyicilerin oyununu beğendiğini, bu nedenle Almanya ile ilgili iyi anıları olduğunu söyledi.

"Bende Malzeme Bol"
Türkiye’de 300 kez sahnelediği bu oyunu vatandaşlardan gelen istek üzerine yeni esprilerle geliştirdiğini belirten Demirer, kendisinde malzemenin bol olduğunu ve gelecek yıl için de yeni projelere hazırlandığını ifade etti.

Küfürlü oyunlar hakkındaki düşüncesinin sorulması üzerine de Demirer, yerinde kullanıldığı takdirde oyunlarda argo kelimelerin ve küfürlerin dahi iyi olabildiğini belirterek, "Açıkçası buna biraz da ihtiyaç var" dedi.

"Eyvah Eyvah"ın İkincisi de Çekilecek
Gelecek dönemde televizyon projeleri olmadığını ifade eden Ata Demirer, enerjisini sahne ve sinema için harcadığını, "Eyvah Eyvah 2" filmini hazırlayacağını kaydetti. Demirer, aslında seyircilerin, kendilerini neyin beklediğini az çok tahmin edebildiği için bir filmin ikinci bölümünün her zaman dezavantajlı olduğunu savundu.

Demirer, Almanya’da Ludwigshafen ve Bochum kentlerindeki gösterilerinden sonra İsviçre’nin Zürih kentinde ve Avusturya’nın başkenti Viyana’da da sahne alacak.


Sanatsal Haber  1.05.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.