Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘120 SANATÇI 120 GELECEK’ SERGİSİ

Erken yaşta sanat bilinci ve sevgisinin oluşturulmasını hedefleyen ''12 Sanatçı 120 Gelecek'' projesinin üretimi olan sergi, 25 Mayıs'ta açılacak.

Geleceğin sanatçıları olmaya aday çocuklarda erken yaşta sanat bilinci ve sevgisinin oluşturulmasını hedefleyen ’’12 Sanatçı 120 Gelecek’’ projesinin üretimi olan sergi, 25 Mayısta Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki The Seed Etkinlik Merkezi’nde açılacak.

Müzeden yapılan açıklamaya göre, geleceğin sanatçı adayları olan gençlerin dikkatini resim sanatına çekmek, onların önünde farklı ve renkli bir ufuk açmak amacıyla gerçekleştirilen ’’12 Sanatçı 120 Gelecek’’ isimli eğitim, kültür ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, Türk resim sanatının usta isimlerinin atölye ve sergilerine konuk oldu.

Türk modern resim sanatının usta isimlerinden Balkan Naci İslimyeli, Özdemir Altan, Fevzi Karakoç, Mehmet Uygun, Süleyman Saim Tekcan, Tomur Atagök, Zahit Büyükişleyen, Mustafa Ata, Ergin İnan, Burhan Doğançay, Mehmet Güleryüz ve Devrim Erbil’in bilgi, birikim ve sanat serüvenlerini çocuklarla paylaştıkları her buluşmanın sonunda, usta ressamlar gençlerin elindeki boş sayfalara ilk dokunuşu gerçekleştirdi ve minik ressamlara yol gösterdi.

Usta ressamlardan edindikleri izlenim ve etki ile ressamların ilk dokunuşlarının üstüne hayallerini resmeden öğrencilerin eserlerinden oluşan ’’12 Sanatçı 120 Gelecek’’ sergisinin açılışı, 25 Mayısta Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki The Seed Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Sergi, 31 Mayısa kadar açık kalacak.


Sanatsal Haber  20.05.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.