Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

SADE VATANDAŞ İÇİN ÇAĞDAŞ SANAT SERGİSİ

İstanbul 2010 Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmenliği, ilk büyük çaplı projesi ‘Taşınabilir Sanat’la, çağdaş sanatı İstanbul’un dört bir yanına taşımaya hazırlanıyor. Çağdaş sanatın geniş halk kitlelerine ulaşması hedefiyle hazırlanan ‘Taşınabilir Sanat’ projesi kapsamında bağımsız küratörler ve sanatçı grupları tarafından hazırlanan 20 çağdaş sanat paketi, 2010 yılına kadar İstanbul’un ilçelerini dolaşacak. 39 ilçedeki kültür merkezlerinde gerçekleştirilecek sergiler, aynı zamanda İstanbullulara çağdaş sanatın ustaları ve genç temsilcileriyle sohbet toplantılarına ve atölye çalışmalarına katılım fırsatı sunacak.

İstanbul 2010 Görsel Sanatlar Yönetmeni Beral Madra’nın öncülüğünde hayata geçirilen projenin ilk sergisi, 1 Kasım’da Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde başlayan ‘İsim-Şehir’ 15 Aralık’a kadar sürecek ‘İsim-Şehir’ sergisi, görsel sanatın, kent kültürüne ve gündelik yaşama dokunduğu noktaları hissettirecek yapıtlardan oluşuyor. Sergiyle eşzamanlı olarak Videoist tarafından oluşturulan ‘Videoist 2010’ video sanat seçkisi de izleyecilere sunulacak.

Sırada Ümraniye Var
Derya Yücel’in küratörlüğünde hazırlanan sergide Ahmet Elhan, Aslımay Altay, Berna İpek, Burcu Yağcıoğlu, Ceren Oykut, Emel Akın, Evrim Kavcar, Gülsün Karamustafa, Gözde İlkin, İlke İlter, İpek Duben, İrfan Önürmen, Kezban Arca Batıbeki, Nancy Atakan, Nermin Er, Olgu Ülkenciler, Ragıp Basmazölmez ve Yeşim Ağaoğlu’nun eserleri yer alıyor. Videoist’in 2010 seçkisinde ise Fikret Atay, Kaya Hacaloğlu, Gülsün Karamustafa, Ferhat Özgür gibi isimlerin işleri var.


Sanatsal Haber  9.11.2008

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.