Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

MERCAN DEDE ÇALDI, ELİF ŞAFAK OKUDU

Sufi müziği çağdaş ezgilerle harmanlayan Mercan Dede'yle yazar Elif Şafak, Alman Kültür Merkezi Goethe Enstitüsü'nün AB desteğiyle yürüttüğü "Avrupa Edebiyatı Türkiye'de - Türkiye Edebiyatı Avrupa'da" adlı kültür projesini Brüksel'de sıra dışı bir konserle kapattı

. Crans Montana Forumu için Brüksel’de bulunan Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da izlediği "Aşkın Sesleri" adlı, müzik ve edebiyatın tasavvufta birleştiği konser Avrupalıları büyüledi.

Mercan Dede’nin etkileyici müziklerine Elif Şafak’ın "Aşk" adlı romanından bölümler okuyarak eşlik ettiği konserde, Hollanda’da yaşayan piyanist, besteci ve şarkıcı Karsı Dönmez "Virane Aşık Gibi" türküyle sahne alırken, semazenlerin muhteşem performansı dakikalarca ayakta alkışlandı.


AA  27.06.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.