Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ÜNLÜ İSİMLER FESTİVALDE BULUŞUYOR

''İstancool Festivali'' 2 Temmuzda İstanbul'da başlıyor. Festivale dünyanın tanıdığı ünlü isimleri buluşturacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile özel bir firmanın organizasyonuyla düzenlenen ’’İstancool Festivali’’ 2 Temmuzda başlayacak.

Kültürel diyaloğu güçlendirmeyi amaçlayan festival, dünyaca ünlü sanatçıları, edebiyatçıları ve modacıları İstanbul’da bir araya getirecek.

Türkiye’nin ve diğer ülkelerin kültür temsilcilerinin katılımıyla panel, söyleşi, performans, sempozyum, sergi gibi etkinliklerin gerçekleştirileceği festival 4 Temmuzda sona erecek.

Festivalin gala gecesi 2 Temmuzda, Kültür ve Turizm Bakanlığının ev sahipliği ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansının iş birliğinde Sepetçiler Kasrı’nda yapılacak.

Festival kapsamında İstanbul’da bulunacak ünlü isimler şunlar:
’’Nobel edebiyat ödüllü roman yazarı Sir Vs Naıpaul, yazar ve film yapımcısı Hanif Kureishi, yönetmen ve aktör Lee Daniels, Oscar ödüllü yönetmen Stephen Frears, mimar Zaha Hadid, senaryo ve roman yazarı Gore Vidal, model ve aktris Lily Cole, moda tasarımcısı Daphne Guinness, piyanist ve besteci Michael Nyman, çağdaş sanatçı Terence Koh, moda tasarımcısı Gareth Pugh, tasarımcı Philip Treacy, dünyaca ünlü DJ grubu The Misshapes, Vogue İtalya Genel Yayın Yönetmeni Franca Sozzanı, aktör Waris Ahluwalia ve moda tasarımcısı Kim Jones.’’

Festivalde, yazar Leyla Umar, gazeteci-yazar Vecdi Sayar, yazar Elif Şafak, sanatçı Haluk Akakçe, film eleştirmeni Muammer Brav, yönetmen Alphan Eşeli, ressam Taner Ceylan, Osmanlı sanatı uzmanı ve iç mimar Serdar Gülgün ve küratör Levent Çalıkoğlu gibi, alanlarında uluslararası üne sahip Türk isimler de yabancı konuklarla bir araya gelecek.

Wallpaper, Time Out, Vogue, Telegraph, BBC gibi basın ve yayın kuruluşları tarafından takip edilecek ’’İstancool Festivali’’nin, başta İngiliz basını olmak üzere dünya basınında geniş yer bulması ve İstanbul’un kültürel anlamda markalaşmasına büyük katkı sağlaması bekleniyor.


Sanatsal Haber  30.06.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.