Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

PERA MÜZESİ’NDE 2 YENİ SERGİ

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, 6 Ağustos - 3 Ekim tarihleri arasında japonların iki sergisine ev sahipliği yapacak.

Müzeden yapılan açıklamaya göre, ’’Ikuo Hirayama-Türkiye, Batıyla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı’’ başlıklı sergi, Nihonga resminin büyük ustası Ikuo Hirayama’nın 38 resminden oluşuyor.

Yaşamının önemli bir bölümünü batıyla doğuyu birbirine bağlayan ’’İpek Yolu’’nu resmetmeye adayan ve Japonya’nın ilk ’’UNESCO İyiniyet Elçisi’’ olan sanatçı, geçen yıl Aralık ayında öldüğü için serginin açılışına eşi ve çocukları katılacak.

’’Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul’da 2010’’ başlıklı sergi de Japonya Kültürel İşler Ajansı tarafından 1997 yılından beri düzenlenen festivalden seçme yapıtlardan oluşan manga, animasyon, oyunlar ve interaktif sanat bölümlerinden oluşuyor.

İstanbul’da Japonya rüzgarı estirecek 2 sergi, 3 Ekime kadar gezilebilecek.


Sanatsal Haber  28.07.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.