Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

MİLLİ SARAYLAR TABLO KOLEKSİYONU SERGİSİNİN SÜRESİ UZATILDI

TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde 12 Haziran'da açılan ''Renk, Işık Görkem; Milli Saraylar Tablo Koleksiyonundan Seçmeler'' adlı tablo sergisinin süresi 5 Eylül'e kadar uzatıldı.

TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı İletişim Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada, çoğunluğu ilk kez sergilenmeye çıkan 43 tablonun yer aldığı sergide, İvan Kostantinoviç Ayvazovski, Gustave Boulanger, Jean-Leon Gerome, Fausto Zonaro, Max Schmidt, Joseph Coomans, Hüseyin Zeki Paşa, Hoca Ali Rıza, Şeker Ahmet Paşa, Süleyman Seyyid, Halid Naci, Osman Hamdi ve Halife Abdulmecid Efendi gibi ünlü ressamların eserlerinden oluşan seçkin bir koleksiyonun izleyicilerin beğenisine sunulduğu belirtildi.

Sergi ile birlikte koleksiyonda yer alan yaklaşık 600 tabloyu kapsayan ''Milli Saraylar Tablo Koleksiyonu Katalogu''nun da yayımlandığı anımsatılan açıklamada, tabloların envanter bilgileri, tarihçeleri ve görsellerinin yer aldığı kataloğun Milli Saraylar Daire Başkanlığı uzmanlarından Gülsen Sevinç Kaya tarafından hazırlandığı kaydedildi.

Açıklamada, Prof. Dr. Zeynep İnankur ve Doç. Dr. Mehmet Üstünipek'in katkılarıyla zenginleşen tablo koleksiyonu kataloğunun, sanat galerisi ve Milli Saraylar Dairesi hediyelik eşya satış merkezlerinde satışa sunulduğu vurgulandı.

Açıklamada, serginin Dolmabahçe Sanat Galerisinde 5 Eylül Pazar gününe kadar Pazartesi ve Perşembe günleri hariç diğer günler 09.30-17.30 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebileceği bildirildi.


AA  4.08.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.