Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ORHAN KEMAL – NAZIM DOSTLUĞU İNGİLTERE’DE

Orhan Kemal'in Nazım Hikmet'le Bursa hapishanesinde birlikte yaşadığı yıllara ilişkin anıları, İngilizce olarak yeniden yayımlandı İngiltere'de.

Nazım Hikmet'in hapiste geçirdiği uzun yıllar, aynı dönemde mahkum olan birçokları açısından önemli bir eğitim alanı yaratmıştı.

Büyük şairin hapisteyken elinden tuttuğu, Türkiye edebiyatına kazandırdığı isimlerin başında, sonradan Türk öykücülüğünün ve romancılığının temel taşlarından biri olacak Orhan Kemal vardı.

Orhan Kemal'in Nazım Hikmet'le Bursa hapishanesinde birlikte yaşadığı yıllara ilişkin anıları, geçtiğimiz haftalarda İngilizce olarak yeniden yayımlandı İngiltere'de.

'In Jail with Nazım Hikmet'in İngilizce basımı ilk olarak Türkiye'de yapılmıştı. Ancak bu yıl İngiltere'de yeni bir edisyon çıktı.

İngilizler Nazım hikmet'i çok iyi bilse de Orhan Kemal'i yeni tanımaya başlıyor. Geçtiğimiz yıl Kemal'in kitapları İngiltere'de yayımlanmıştı.


NTVMSNBC  10.08.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.