Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ÖZPETEK, İTALYA’NIN EN GÜÇLÜLERİNDEN

'Cahil Periler', 'Karşı Pencere', 'Hamam' filmlerinin yönetmeni Ferzan Özpetek, İtalyan sinema dergisi CIAK'ın İtalyan sinema endüstrisinin en güçlüleri sıralamasında 11'inci oldu.

Dergi, Özpetek’i, yaptığı filmlerle ‘coğrafi anlamda değil, her anlamda İtalyan sinemasının ufuklarını geliştiren yönetmen’ olarak tanımlarken, son filmi ‘Serseri Mayınlar’dan tekrarlanması kolay olmayan bir halk filmi olarak bahsetti. Geçen yıl aynı listede 47’nci sırada yer alan Özpetek, ‘Serseri Mayınlar’dan sonra 11’inci sıraya yükseldi. İtalya’da 8 milyon 200 bin avroluk hasılat yapan ‘Serseri Mayınlar’, çok sayıda ödül aldı, Berlin ve Tribeca festivallerinde gösterilerek 27 ülkeye satıldı. Almanya’da ilgi gören film, ekim ayında İspanya ve İngiltere’de de gösterime girecek.


Radikal  3.09.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.