Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ANADOLU'NUN TARİHİ ESERLERİ ABD'DE SERGİLENECEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ABD'de açılacak ''Babil'in Ötesi: M.Ö. İkinci Bin Yılda Sanat, Ticaret ve Diplomasi'' sergisinde, Anadolu'nun zengin mirasını gösterecek.
New York Metropolitan Müzesi'nde yarın sanatseverlerle buluşacak sergide, Türkiye'nin doğu ile batı arasındaki köprü görevi vurgulanacak.
Sergide, Anadolu'nun M.Ö. 2. binli yıllarını anlatan tanrı figürleri, fildişi ve hayvan biçimli kaplar, hançerler, vazolar, madalyonlar, silindir mühürler, kılıçlar, kandiller, cam ve taş boncuklar ile mızrak uçları gibi toplam 122 tarihi eser yer alacak.
Bu eserlerin 98 adedi Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, 11'i Anadolu Medeniyetleri Müzesi, 7'si Çorum Müzesi, 2'şer tanesi ise İstanbul Arkeoloji ve Kayseri müzelerinden gönderildi. Sergide, 15 ülkeden, saray, tapınak, mezar ve diğer anıtsal yapılar için üretilen toplam 350 adet tarihi eser izlenime sunulacak.


Sanatsal Haber  17.11.2008

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.