Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

FRANKFURT’TA TÜRKİYE’YE 350 METREKARE

Türkiye, 5-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 62. Frankfurt Kitap Fuarında 350 metrekarelik alanda kurulacak ulusal stantla temsil edilecek.

Frankfurt Kitap Fuarı 5 Ekim'de başlıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin 2008'de onur konuğu olarak katıldığı fuarda 300 metrekarelik ulusal stant ve 50 metrekarelik çocuk kitapları bölümü ile yer alacak.

Bu yıl 7 telif hakları ajansının da katılımının sağlanacağı fuarda, telif ajanslarının özellikle Türk yazarları, yayıncıları ve çevirmenlerine yeni dış bağlantılar kurulması ve dışa açılmanın en büyük ayağını oluşturan TEDA Projesine katkı sağlanması hedefleniyor.

Bakanlık, ayrıca ulusal organizasyon komitesince hazırlanan program çerçevesinde her gün fuar alanında paneller, okuma etkinlikleri ile kültürel ve sektörel tanıtım faaliyetlerinden oluşan 18 etkinlik gerçekleştirilecek.

İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Anonim Şirketi ve Avrupa Kültür Başkenti İstanbul 2010 Ajansı etkinlikleri de Türkiye Ulusal Organizasyon etkinlikleri içerisine alındı.

Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı 2010 Türkiye etkinlikleri kapsamında İngilizce olarak yazarlar, yayıncılar ile çocuk çizerleri kataloğu hazırlanıp bastırıldı. Fuarda kataloglar dağıtılırken, yazar ve yayıncılar hakkında da bilgileri içeren ''booksfromturkey.com'' adlı site de güncel verilerle yayına başlayacak.

Türkiye ulusal standında 6 Ekim Çarşamba günü ulusal komite ve sektör temsilcilerinin katılımlarıyla düzenlenecek basın toplantısının ardından ''Books Odissey Plus'' adlı sergi açılacak.


AA  21.09.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.