Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

KİTAP DÜNYASI FRANKFURT’TA BULUŞTU

111 ülkeden 7500'ün üzerinde yayınevinin katıldığı Frankfurt Kitap Fuarı 10 Ekim'e kadar devam edecek. Türkiye fuara, çocuk kitaplarıyla katılıyor.

Bu yılki Frankfurt Kitap Fuarı’nı yine pek çok ünlü yazarın ziyaret etmesi bekleniyor. ABD’nin en önemli yazarları arasında gösterilen Jonathan Franzen, Ken Follett ve Nobel ödüllü iki Alman yazar Günter Grass ve Herta Müller, fuarda boy göstermesi beklenen yazarlar arasında bulunuyor. Fuar Müdürü Jürgen Boos, bu yıl yayıncılığın geleceğine ilişkin yeni bir konseptle ön plana çıkarmayı istediklerini belirtiyor.

Fuarda, yeni içeriklerden yararlanan yeni teknolojilerin de ele alınması bekleniyor. Okuma cihazları, cep telefonu uygulamaları, internet platformları giderek daha fazla basılı kitapların yerini alıyor ya da onlarda farklılaşma yaratıyor. Fuarda bununla ilgili tartışmaların da yapılması bekleniyor.

Frankfurt Kitap Fuarı’na bu yıl 111 ülkeden 7500’ün üzerinde yayınevi katılıyor. Fuarda 110 bin yeni kitap yer alacak. Fuarın onur konuğu ise Arjantin olacak. Arjantin’den tercüme edilmiş 216 yeni kitap geliyor. Daha önce hiçbir misafir ülkeden böylesine bir kültür transferi yaşanmamıştı.

Eğitim Konusunda Katılım Daha Fazla
Çocuk kitaplarında da hareketlilik yaşanıyor. Eğitim alanında yüzde 11 oranında daha fazla yayınevi katılıyor.

Frankfurt Kitap Fuarı ayrıca, okuma yazma bilenlerin sayısını artırmaya ve insan haklarına yönelik kampanyasına da hız kazandırmış bulunuyor. Fuarın gelecek yılki onur konuğu ise İzlanda olacak.

10 Ekim’e kadar sürecek olan fuarın ilk üç günü sektör temsilcilerine, yazar ve gazetecilere, son iki günü de tüm ziyaretçilere açık olacak. 2008 yılında Frankfurt Kitap Fuarı’nın onur konuğu olan Türkiye ise fuarda 300 metrekarelik ulusal stant ve 50 metrekarelik çocuk kitapları bölümü ile yer alacak.


AA  7.10.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.