Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

27. AYDIN DOĞAN VAKFI ÖDÜL TÖRENİ

73 ülkeden 865 sanatçının 2559 karikatür ile katıldığı serbest konulu XXVII. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın Ödül Töreni 19 Ekim Salı günü saat 19:30’da Hilton Convention Center’da yapılacak.

Tören Atiila Aldemir, Burhan Öçal, Sabri Tuluğ Tırpan’dan oluşan Paganini Trio Grubu’nun dinletisiyle başlayacak. Ardından ödüller sahiplerini bulacak. 24 Mayıs 2010’da seçiciler kurulu toplantısında Birinciliğe Türk sanatçı Ahmet Öztürklevent, İkinciliğe Rusya Federasyonu’ndan Sergei Bobylev, Üçüncülüğe ise yine Türkiye’den Kürşat Zaman'ın değer görüldüğü açıklanmıştı.

Terry Mosher’ın (Kanada) başkanlığını yaptığı, Ercan Akyol, Odile Conseil (Fransa), Latif Demirci, Selçuk Demirel, Cristina Sampaio (Portekiz) ve Kanybek Turumbekov (Kırgızistan)’un yer aldığı bu yılki Seçiciler Kurulu yine karikatür dünyasının otoritelerinden oluşan seçiciler kurulu başarı ödülüne ise; Musa Gümüş (Türkiye), Necdet Yılmaz (Türkiye), Evzen David (Çek Cumhuriyeti), Vladimir Kazanevsky (Ukrayna), Valentin Druzhinin (Rusya Federasyonu), Mohsen Naseri (İran), Claudio Antonio Gomes (Brezilya), Jerzy Gluszek (Polonya), Moacir Knorr Gutterres (Brezilya), Kürşat Zaman (Türkiye), Mohammad Ali Khalaji (İran) ve Pavel Constantin (Romanya)’i değer gördü.

Yarışmada Birincilik Ödülü 8000 ABD Doları, İkincilik Ödülü 5000 ABD Doları, Üçüncülük Ödülü 3500 ABD Doları, Başarı Ödülü ise 500 ABD Doları’dır.

Ayrıca, yarışmada Birincilik Ödülü alan sanatçıya her yıl olduğu gibi bu yıl da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bir plaket verilecektir.


DHA  16.10.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.