Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

46 METRELİK EBRU GUINNESS’TE

Trabzon'da lise öğrencilerinin yaptığı 46 metrekarelik ebru, Guinnes rekorlar kitabı girdi.

Kanuni Anadolu Lisesi Müdürü Adnan Çakıroğlu, 2008 yılının aralık ayından itibaren rekor denemesi için çalıştıklarını ifade ederek, ’’Lise olarak resim öğretmenimiz Ali Şentürk, 45 kişilik öğrenci ve öğretmen grubumuzla spor salonunda noter huzurunda 24.6 metrekarelik ebru ile Türkiye’nin en büyük ebrusunu yapma rekorunu kırmış ancak Guinness Rekorlar Kitabı’na girememiştik. Şimdi ise yaptığımız son çalışma ile rekorlar kitabına girdik, çok mutluyuz’’ dedi.

Resim Öğretmeni Ali Şentürk de 28 Mayıs 2010 tarihinde Alışveriş Merkezi’nde Guinness Türkiye temsilcileri gözetiminde ve ulusal medya önünde ikinci denemelerini yaptıklarını anımsatarak, ’’İkinci denememizde dünya ve Türkiye rekorunu kırıp Guinness Rekorlar Kitabı’na girdik. Böyle bir başarı ile bu güzel Türk sanatını hem öğrencilere hem de Türk ve dünya kamuoyuna sevdirmeye çalıştık’’ diye konuştu.

Şentürk ve ekibi, yaklaşık 1.5 saat süren çalışmanın ardından, 30 metre 75 santimetre uzunluğunda, 1.5 metre genişliğindeki 46.12 metrekarelik ebrunun yapımında beş renk kullanmıştı.


AA  24.12.2010

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.