Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

FRIDA KAHLO’NUN HAYATI ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi "Gelman Koleksiyonu'ndan Frida Kahlo ve Diego Rivera" sergisi kapsamında bugün saat 14:30'da Pera Müzesi Oditoryumu'nda Salomon Grimberg tarafından "Frida Kahlo, Bir Yaşamın Portresi" başlıklı bir konuşma düzenledi.

Grimberg, Frida Kahlo'nun farklı yapıtları üzerinden, doğumundan ölümüne kadar olan süreci, kişisel ikonografisini belirleyen temel unsurları, sanatçının etkileyici yaşamının merak uyandıran noktalarını tartışacak.

Eleştirmen ve psikolog Salomon Grimberg'in Meksika sanatı ve Frida Kahlo üzerine pek çok yayını bulunuyor. Kahlo'nun yapıtlarındaki kişisel anlatımın psikolojik çözümlemeleri üzerine yaptığı çalışmalarıyla da tanınıyor.

Müzede yeni uygulama "Uzun Cuma"
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, 20 Mart'a kadar açık kalacak “Gelman Koleksiyonu’ndan Frida Kahlo ve Diego Rivera” ile “Çarlık Rusyası’ndan Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergilerinin gördüğü yoğun ilgi üzerine, her cuma saat 20:30’a kadar ziyaretçilere açık kalacak. Ziyaretçiler süreli ve koleksiyon sergilerinin yanı sıra, Pera Cafe ve Artshop’tan da kapanış saatine kadar faydalanabilecekler.

Sergilerin ziyarete açılmasından bu yana, 20 gün gibi kısa bir zamanda 30 bini aşkın ziyaretçiyle, Pera Müzesi kapısında kuyruklar oluştu. Pera Müzesi yönetiminin 14 Ocak'ta başlattığı “Uzun Cuma” uygulaması sanatseverler tarafından benimsendi.
www.peramuzesi.org.tr


Sanatsal Haber  22.01.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.