Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

7. HAMBURG KÜLTÜR VE EDEBİYAT GÜNLERİ BAŞLADI

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) ile "Ver.di" sendikası tarafından düzenlenen 7. Hamburg Kültür ve Edebiyat Günleri, Frankfurt kentindeki Güneş Tiyatrosu'nun sahnelediği "Yarım Yüzyıl" oyunuyla başladı.

Heinrich-Wolgast-Schule adlı okulda sahne alan tiyatronun oyununu DİDF Hamburg Başkanı Sinan Özbolat, Hamburg Türk Toplumu (TGH) Onursal Başkanı Nihat Ercan, yazar Nebahat Ercan ve çok sayıda tiyatro sever izledi.

Müjdat Albak'ın senaryosunu yazdığı ve oynadığı, müziğini Deniz Köseoğlu'nun yaptığı "Yarım Yüzyıl" adlı oyunda Avrupa'ya göç eden Türkler'in çeşitli dönemlere ilişkin yaşadığı zorluklar, yaşam deneyimleri ve beklentileri anlatılıyor.

Hamburg Kültür ve Edebiyat Günleri çerçevesinde "Basın ve Göç", "Göç ve Edebiyat-Kadın" ve "Göçün Edebiyatı" konulu söyleşiler düzenlenecek, ayrıca yazarlar Sevgi Özdamar, Şennur Sezer, Adnan Özyalçıner ve Kadriye Bakşi ile Süleyman Deveci, sanatçı Rolf Becker ve emekli sendikacı Hüseyin Yılmaz'ın katıldığı bir panel gerçekleştirilecek.

Politikacı Mehdi Zana ve senarist-yazar Tonguç Baykurt bazı yazarlarla birlikte yarın bir söyleşi yapacak.

Etkinlik çerçevesinde göç ile ilgili bir fotoğraf sergisi de açıldı.


AA  6.02.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.