Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

SÜRREALİST’İ 118 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki ''İstanbul'da bir Sürrealist: Salvador Dali'' sergisini iki ayda 118 bin kişi ziyaret etti.
Müzeden yapılan yazılı açıklamaya göre sergiyi iki ayda toplam 118 bin kişi ziyaret ederken, sergiye paralel düzenlenen çocuk eğitim programları kapsamında 160 atölye çalışması yapıldı. Atölye çalışmalarına 96 ilköğretim okuldan 4 bin 210 öğrenci katıldı. Sergi süresince gerçekleştirilen konferanslarda, Hasan Bülent Kahraman ''Sürrealizmin Türkiye'deki Sürrealist Serüveni'', Juan Jose Lahuerta Alsina ''Popüler Kültür ve Salvador Dali'', Ferit Edgü ise ''Gerçeküstücülük ve Dali'' konularını ele aldı.
''İstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dali'' retrospektifi, galeri sohbetleri ve film gösterimleriyle desteklenmeye devam ediyor.
Bu arada, Salvador Dali'nin doğduğu Katalonya'da caz-rockın önemli isimleri arasında yer alan ''12 Twelve grubu'' da sergiyi gezdi. Gruba, Cervantes Ensititüsü Müdürü Antonio Gil de Carrasco eşlik etti.
Dali'nin 33 resim, 113 çizim, 111 gravür ve 12 litografisinden oluşan, mektuplar, notlar ve fotoğraflarla 385 parçaya ulaşan koleksiyonu, 20 Ocak 2009'a kadar görülebilecek.


Sanatsal Haber  28.11.2008

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.