Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

TÜRKİYE FELSEFE OLİMPİYATI 11 MERKEZDE

Türkiye Felsefe Kurumu(TFK) tarafından düzenlenen 15.Türkiye Felsefe Olimpiyatı Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Batman, Bursa, Gaziantep, Mersin, Samandağ (Hatay), Samsun ve Tavas (Denizli) merkezlerinde yapıldı.

Türkiye genelinde gerçekleşen olan olimpiyatta katılımcı gençler, üç felsefe metninden biri üzerine deneme yazacaklar. TFK Başkanı Ioanna Kuçuradi başkanlığında, felsefe öğretmenlerinden oluşan jüri sonuçları Mart ayının 2. yarısında www.tfk.org adresinden duyuracak. 15. Türkiye Felsefe Olimpiyat’ında birinci ve ikinci olacak öğrenciler bu yıl Viyana'da gerçekleşecek olan 19. Dünya Felsefe Olimpiyat’ında Türkiye’yi temsil edecekler.

Olimpiyat merkezlerinde aynı gün katılımcı öğrenci ve öğretmenlere yönelik etkinlikler de düzenlenecek. Bu yıl İstanbul'daki olimpiyat merkezi Bostancı'daki Doğa Koleji olacak. Ev sahibi okul öğretmenleri Fuat Özdemir'in hazırladığı ünlü felsefeci, yazar Nermi Uygur'un yaşamı ve felsefesi üzerine bir belgesel gösterecek ve ardından aynı başlıklı bir de panel gerçekleştirecek.


Cumhuriyet  5.03.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.