İnternet yüzünden ölmeye başlayan Rönesa..." /> Sanatsal Haber... Türkiye'nin Sanat ve Kültür Portalı.

                                                                               

  Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

DÜNYANIN EN GÜZEL VE PAHALI KİTABI

Michelangelo'nun "Hünerli Eller"i 28 kg, 99 adet basıldı ve 500 yıl garantili. Fiyatı ise 100 bin avro.
İnternet yüzünden ölmeye başlayan Rönesans kitap ruhunu yeniden canlandırma fikrinden yola çıkılarak hazırlanan, "Michelangelo: Hünerli Eller" adlı kitap özel eldivenli görevliler tarafından tanıtıldı.
Kitabın ismi "Michelangelo: Becerikli Eller." Rönesansın en önemli isimlerinden Michelangelo'nun Vatikan'daki Sistine Şapel'i için 1508'de yaptığı ilk resmin 500'üncü yıldönümü dolayısıyla hazırlanmış nadide bir kitap.

Bologna kentindeki Başkanlık Sarayı'nın salonunu dolduranlar "dünyanın en güzel kitabı ve en pahalı" kitabı olarak, özel eldivenli görevliler tarafından tanıtılan muhteşem kitabı yakından görme şansını yakaladı. İtalya'da basılan 28 kilo ağırlığında, cildi kadife ve mermerden yapılmış kitabın ilk alıcısı ise New York Halk Kütüphanesi oldu.

99 adet basılacak kitabın her bölümünün elle yapımı tam 6 ay sürmüş. Michelangelo'nun muhtelif dönemlerde yaptığı eserlerin siyah-beyaz fotoğrafları yer alıyor. Kitabın baskısı, kağıdı, cildi, kapağı o kadar özenilerek yapılmış ki 500 yıl garanti veriliyor. Tüm bu özellikler birleşince kitabın fiyatı da haliyle biraz yüksek tutuluyor: 100 bin avro.

İnternet yüzünden ölmeye başlayan Rönesans kitap ruhunu yeniden canlandırma fikrinden yola çıkılarak hazırlanan kitaba sahip olmak için, en az altı ay beklemek gerekiyor


Sanatsal Haber  29.11.2008

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.