Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘KADINLARIN FIRÇASINDAN KADIN’

Yıldız Teknik Üniversitesi 100. Yıl etkinliği kapsamında düzenlenen karma resim sergisi yarın, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde izlenime sunulacak. Sergide 28 kadın sanatçının yağlı boya, ebru, batik, sulu boya çalışmalarından oluşan 130 resmi yer alacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Ankara Şube Başkanı Ahmet Sarıgül, üniversitelerinin 100. kuruluş yıl dönümüne Ankara Şubesi olarak katkı sağlamak amacıyla bir dizi etkinlik düzenleyeceklerini söyledi.

''Kadınların Fırçasından Kadın'' karma resim sergisinin de bu etkinliklerden biri olduğunu anlatan Sarıgül, ''Vakıf olarak her ay konferanslar düzenliyoruz. Bu aylık programımızda hem bu sergi hem de Kadın ve Siyaset konulu bir konferansımız olacak'' dedi.

Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak sergide 28 kadın sanatçının bulunduğunu, sanatçıların birçoğunun Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olduğunu belirten Sarıgül, ''Sergiden elde edilecek gelirle üniversitemizdeki kız öğrencilere karşılıksız burs vereceğiz'' diye konuştu.

Sarıgül, serginin 15 Marta kadar izlenimde olacağını sözlerine ekledi. Seriye katkı sağlayan sanatçılardan Hatice Erdi de Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olduğunu belirterek, sergide kendi üniversitelerinin yanı sıra güzel sanatlar mezunu ve alayla sanatçıların yer aldığını bildirdi.

Her sanatçının kendi kadın imgesini tuvale yansıttığını dile getiren Erdi, ''Kimi kadını çiçeğe benzetmiş, kimi si tarlada çalışan kadını resmetmiş... Sergimizde yağlı boya, ebru, batik, sulu boya çalışmalardan oluşan yaklaşık 130 resim yer alıyor'' dedi.


AA  8.03.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.