Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

TANPINAR’A SIRBİSTAN’DAN ‘YILIN KİTABI’ ÖDÜLÜ

Sırbistan'da bu yıl yirmincisi düzenlenen 'Yılın Kitabı' ödülü, Türk edebiyatının usta kalemi Ahmet Hamdi Tanpınar'ın 'Saatleri Ayarlama Enstitüsü' eserine verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlığın Türk edebiyatını dışa açma çabalarının sonuç verdiği vurgulanarak, Sırbistan'ın en önemli yayınevlerinden biri olan DERETA'nın, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın bakanlığın TEDA projesi kapsamında Sırpçaya çevrilen ''Saatleri Ayarlama Enstitüsü'' kitabını yılın kitabı seçtiği bildirildi.

1991 yılından bu yana düzenlenen ''Yılın Kitabı'' ödül töreninin, bu yıl Türkiye'nin Belgrad Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, GATAB ve THY Belgrad Müdürlüğü sponsorluğunda gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, ödül törenine, Sırbistan'ın en çok takip edilen yayınlarının yanı sıra, Orhan Pamuk kitaplarının yayıncısı, fotoğraf sanatçıları, tiyatro ve sinema alanından çok sayıda ünlü ismin katıldığı belirtildi.

Açıklamada, ünlü aktör Aljoşa Vuşkoviç'in kitaptan bölümler okuduğu törenin sonunda Belgrad Kültür ve Tanıtma Müşaviri Derya Polat'ın, kitap çevirmeni Vesna Gazdiç'e ''Türk edebiyatının tanıtımına sağladığı katkıdan ötürü'' teşekkür ederek hediyesini takdim ettiği ifade edildi.


NTVMSNBC  18.03.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.