Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘KAYIP CENNET’ İSTANBUL MODERN’DE

İstanbul Modern'de açılan 'Kayıp Cennet' sergisi, sanat-doğa-teknoloji ilişkisini ele alıyor. Çağdaş sanatçıların teknolojiyi kullanma biçimini gösteren sergi, dünyayı etkileyen ekolojik konuları da tartışmaya açıyor.

Sanat, doğa ve teknoloji ilişkisini ele alan Kayıp Cennet, dün İstanbul Modern’de açıldı. Dijital medya ve video çalışmalarından oluşan sergide 21 sanatçı ve bir ortak proje var. Doğayla ilgili konular üzerinde duran, endüstrinin ve teknolojinin çevreye olan etkilerini inceleyen sergi, izleyiciyi dünyanın geleceğini düşünmeye davet ediyor.

Küratörlüğünü Paolo Colombo ve Levent Çalıkoğlu’nun üstlendiği ‘Kayıp Cennet’ çağdaş sanatçıların teknolojiyi kullanma biçimlerini de gösteriyor. Son yıllarda dünyayı etkileyen önemli ekolojik değişimlere dair güncel konuları tartışan sergide farklı kuşak ve coğrafyalardan sanatçılar var: Doug Aitken, Francis Alÿs, Katerina Athanasopoulou, Jim Campell, Ergin Çavuşoğlu, DesertMed, Shaun Gladwell, Emre Hüner, Nina Katchadourian, Ali Kazma, Laleh Khorramian, Guy Maddin, Rivane Neuenschwander, Ulrike Ottinger, Tony Oursler, Qiu Anxiong, Pipilotti Rist, Charles Sandison, Kiki Smith, Bill Viola ve Pae White.

Serginin açılışında konuşan İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, çalışmalarda bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuz ve doğal dünyadan geri kalanlarla organik bağımızı korumamız gerektiği fikrinin yansıdığını vurguladı.

Serginin küratörü Levent Çalıkoğluna göre ise sergi teknolojinin doğayı kavramakta nasıl yetersiz kaldığını ve aşırılık yarattığını gösteriyor.

Sponsorluğunu Türk Telekom’un yaptığı sergi, 24 Temmuz’a kadar açık.


Sanatsal Haber  25.03.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.