Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

İSTANBUL İLKÖĞRETİM OKULLARI 2. SUDOKU YARIŞMASI BAŞLIYOR

16 Nisan 2011’de Bilim ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde “İstanbul İlköğretim Okulları Arası 2. Sudoku Yarışması” gerçekleştirilecek. Yarışmanın son başvuru tarihi 31 Mart’tır. Sudoku, adına dünya şampiyonası düzenlenen bir zeka oyunu türüdür. Bu etkinlik de Dünya Sudoku Şampiyonası’nın benzeri bir formatta düzenlenecektir.

50 okulun katılımıyla gerçekleştirilecek olan yarışmada dereceye girenlerden il birincisine dizüstü bilgisayar, il ikincisine küçük dizüstü bilgisayar, il üçüncüsüne fotoğraf makinesi hediye edilecek. Bu ödüllerin yanı sıra okullara kupa ve madalya verilecek.

Yarışmanın içeriği Dünya Zeka Oyunları Federasyonu’nun Türkiye temsilcisi Akıl Oyunları Dergisi, Akıl Derneği ve Türk Sudoku Takımı tarafından hazırlandı.

Bu yıl 2.si düzenlenecek olan yarışmada öğrencileri akıl oyunları ile tanıştırmayı, zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmayı ve en önemlisi ilerleyen yıllarda Türk Sudoku Takımı ile birlikte ülkemizi uluslararası yarışmalarda temsil etme yeteneğine sahip kişileri keşfetmeyi amaçlıyor.

İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan İlköğretim Okulları 2. Sudoku başvuruları ile ilgili bilgiler www.istanbulbilsem.k12.tr adresinde yer alan yönergeden ya da Akıl Derneği’ne ait 0 216 450 30 55 numaralı telefondan ayrıntılı olarak alınabilir.

Akıl Derneği
Arayıcıbaşı Sok. No:15/3 Kadıköy/Caferağa/İstanbul
Tel: 0 216 450 30 55
www.akiloyunlari.com


Sanatsal Haber  31.03.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.