Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

SAATCHI GALERİDE TÜRK SANATI SERGİSİ

Çağdaş Türk sanatından 18 sanatçılık bir seçki, bugünden itibaren Londra'da sergileniyor.

Saatchi Gallery’de bugün Türk Çağdaş Sanatı’nın ilgi çekici örneklerinden oluşan ‘Confessions of Dangerous Minds’ isimli bir sergi açılıyor. Dünyaca ünlü müzayede ve sanat eseri satış şirketi Phillips de Purry&Company ve Londralı küratörler Jason Lee ile Carlo Berardi’nin (Artnesia) gerçekleştirdiği sergiye, Ramazan Bayrakoğlu, Yeşim Akdeniz Graf, Ebru Uygun ve Ekrem Yalçındağ gibi isimlerin de yer aldığı on sekiz sanatçı katılıyor.

Serginin küratörlüğünü üstlenen Jason Lee ve Carlo Berardi (Artnesia) sergiye ‘Confessions of Dangerous Minds’ (tehlikeli zihinlerin itirafları) adını vermelerinin sebebini şöyle açıklıyor: “Bugünün sanatçılarının zihin yapısını anlayabilmeyi ve gözler önüne sermeyi amaçladık. Sanatçıların duygularını, tutkularını, mücadelelerini, şüphelerini, hayal kırıklıklarını görmeye ve göstermeye çalıştık. Böylelikle yeni tanınan Türk çağdaş sanatının daha iyi lanse edilebileceğini düşündük. Uluslararası koleksiyonerlerle Türk sanatını buluşturmak istedik.”

30 Nisan’a kadar açık kalacak sergide Ansen, Kutluğ Ataman, Ramazan Bayrakoğlu, Canan, Taner Ceylan, Hüseyin Çağlayan, Leyla Gediz, Yeşim Akdeniz Graf, Sıtkı Kösemen, Şükran Moral, Ardan Özmenoğlu, Yaşam Şaşmazer, Erinc Seymen, Erkut Terliksiz, Canan Tolon, Nazif Topçuoğlu, Deniz Üster, Ebru Uygun ve Ekrem Yalçındağ’ın işleri yer alıyor.

Saatchi Gallery, Britanya ve Avrupa sanat piyasasının en etkili isimlerinden biri olan Charles Saatchi’nin koleksiyonunu ve düzenlediği sergileri ağırlayan bağımsız ve çok ziyaret edilen bir galeri.


Sanatsal Haber  16.04.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.