Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

BAŞYAPIT 3,8 MİLYONDAN SATIŞTA

2 Mayıs'taki Portakal müzayedesinde Hüseyin Zekai Paşa'nın 'Meyveli Natürmort'u 3.8 milyon liradan açık artırmaya çıkacak

Portakal Sanat ve Kültür Evi, 2 Mayıs saat 19.00’da Conrad Otel’de düzenleyeceği gece müzayedesinde Hüseyin Zekai Paşa, Şeker Ahmed Paşa, son halife Abdülmecid, Namık İsmail, İbrahim Çallı ve Mübin Orhon gibi Türk resminin büyük ustalarının çok seçkin 46 eserini satışa sunacak. Müzayedenin gözdesi, resimlerine çok ender rastlanan Hüseyin Zekai Paşa’nın kalitesi, görkemli boyutu ve zengin kompozisyonuyla Türk resminin başyapıtları arasında sayılan ‘Meyveli Natürmort’u. 86x136 cm. boyutlarındaki eser, 3 milyon 850 bin lira rekor fiyattan açık artırmaya çıkıyor. Şeker Ahmed Paşa’nın ‘Güller’ natürmortu, Halil Paşa’nın ‘Göksu’da Gezinti’si de müzayedenin önemli tabloları arasında.

Nazmi Ziya, Fikret Mualla, Abidin Dino gibi ünlü ressamların Nazım Hikmet’e hediye ettikleri tabloların yer aldığı Piraye hanımın koleksiyonunun da satılacağı müzayedede Picasso, Matisse, Pissarro, Andy Warhol, Joan Miro gibi Batı resminin büyük ustalarının suluboya ve desenleri açık artırmaya çıkacak. Tel: 0212 225 46 37


Sanatsal Haber  26.04.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.