Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

TÜRKİYE’DE İLK CAM FESTİVALİ

Türkiye'nin ilk cam festivali olacak Denizli Cam Festivali, 6 -8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Türkiye’nin ilk cam festivali başlıyor...

6 - 8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan, Türkiye’nin ilk cam festivali olan Denizli Cam Festivali, Denizli Belediyesi ve Karma Tasarım Atölyesi işbirliğiyle yapılacak.

Festivale İsveç’ten Julie Anne Denton, İngiltere’den Sally Carver, Avustralya’dan Christian Arnold, Türkiye’den Doç. Dr. Mustafa Ağatekin ve cam sanatçısı Ahmet Özdeniz, konuk olarak davet edildi.

İlk Gün Boncuk Yapılacak Cam Şişe Boyanacak...
Festivalin ilk gününde sanatçılar gösteri sunacak. İzleyiciler cam boncuk yapımı denemesi aktivitesine katılacak. Çocuklar için yüz boyama ve cam şişe boyama aktiviteleri gerçekleştirilecek. İsveçli cam sanatçısı Julie Anne Denton ve Denizli Cam Genel Müdürü Mehmet Rabuş da festivalde bir konferans verecek.

Festivalin 2. Gününde Ateş Dansçılarının Gösterisi Olacak...
İkinci gün, sanatçıların çalışmalarının yanı sıra Anadolu Üniversitesi’nin farklı bir cam tekniği olan ‘patte de verre’ uygulaması gerçekleştirilecek. Cama dekor yapma, tanıtım filmleri gösterimi ve ateş dansçılarının gösterisi günün diğer etkinlikleri olacak. Ayrıca Avustralyalı cam sanatçısı Christian Arnold ve endüstri ürünleri tasarımcısı Oya Akman Şenocak’ın konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenlenecek.

Festivalin Son Gününde Camla Ebru Yapımı...
Festivalin son gününde ise sanatçılar camı çubukla çekip ebru yapma ve cam dekor çalışmasını sunacak. Anadolu Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mustafa Ağatekin ve Lucio Bubacco da konferansla cam sanatını anlatacaklar. Festival boyunca parçaları üretilecek olan cam heykelin de açılışı yapılacak.

Festival dolayısıyla Ahmet Özdeniz, Camekan Atölyesi (Gamze Araz Eskinazi/Yasemin Sayınsoy), Christian Arnold, Ebru Susamcıoğlu Yücel, Yrd. Doç. Dr. Ekrem Kula, Emel Vardar, Erkin Saygı-Ruhcan Topaloğlu Cam Atölyesi, Araş. Gör. Esin Küçükbiçmen, Fatih Duruerk, Gaye Döşer, Heyacan Ural, İnci Karakaş, Julie Anne Denton, Köksal Türker, Lale Özer, Araş. Gör. Mehmet Aydın, Mehmet Kömürcü, Menekşe Bilgiç, Merve Yörükçü, Doç. Dr. Mustafa Ağatekin, Ömür Duruerk, Özlem Ercan, Sally Carver, Semrin Korkmaz, Tülin Akgül, Yeşim Sanatçı ve Anadolu Üniversitesi Cam Bölümü öğrencilerinin eserlerinin yer alacağı ‘Cam Sergisi’ açılacak.

Denizli Cam ise sergiyi Çeşm-i Bülbül arşivinden seçkin parçalar ile renklendirecek.


AA  4.05.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.