Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

FESTİVALİN 50. YILINDA YILDIZ YAĞMURU

Bu yıl 50'ncisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali, yerli ve yabancı birçok sanatçıyı ağırlayacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 12 Haziran-30 Temmuz'da yapılacak festivale ilişkin, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (AKKM) Yıldırım Beyazıt Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, Bursa'nın, kültür ve sanat alanında yapılan çalışmalarla uluslararası çapta örnek bir kent olduğunu belirterek, ''Bu görevi sürdürmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz'' dedi.

Festivalin yarım asırdan beri devam ettiğini hatırlatan Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bu festival Bursa ile bütünleşti. Çocukluğumuzun en güzel anıları bu festivalle alakalı. 1962 yılından beri kesintisiz devam eden festival, gurur kaynağımız oldu. Bu festival, Türkiye'nin en uzun soluklu festivali. Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür organizasyonlara her zaman destek olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bunu sadece söylemiyoruz, yaptığımız icraatlarla da gösteriyoruz. Bu festival ile farklı kültürleri bir araya getiriyoruz. Bursa bir buçuk ay boyunca dolu dolu etkinlikler yaşayacak.''

Festivali, Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenleyen Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfının (BKSTV) Genel Sekreteri Ahmet Erdönmez ise başka bir yerde bu kadar büyük bir etkinliğin görülemeyeceğini ifade ederek, ''İstanbul ve belli başka yerlerde ufak tefek festivaller olabilir ama hiçbiri bu kadar uzun soluklu ve geniş çapta değil'' dedi.

Toplantıya, BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz ve üyeler katıldı.
Yaklaşık 1 milyon 500 bin TL kaynak ayrılan festival, 17 Haziran'da Bursa Senfoni Orkestrası ve Güher-Süher Pekinel kardeşlerin konseri ile başlayıp, 30 Temmuz'da Dino Merlin ve Suzan Kardeş konseri ile son bulacak.

Festival kapsamında, Ricky Martin, Buika, Ahmet Özhan, Kubat, İlhan Şeşen, Zuhal Olcay, Ayşegül Aldinç, Harıs Alexıou, Melihat Gülses, Şebnem Ferah, Gibsy Kings, Ajda Pekkan, Emre Altuğ ve Gökhan Özen'in yanı sıra birçok ünlü sanatçı konser verecek.

Festivalde, Karagöz Halk Dansları Gösterisi de sunulacak.


AA  4.06.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.