Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

SÜLEYMAN AKDOĞAN’DAN ‘NAYAKUN KÜLLER’ KİTAPÇILARDA

SÜLEYMAN AKDOĞAN’DAN ‘NAYAKUN KÜLLER’ KİTAPÇILARDA Süleyman Akdoğan’ın kitabı Nayakun – Küller 20 Haziran 2011 tarihinde kitapçılardaki yerini alıyor. Bursa Kitapçılarından temin edebileceğiniz eserde, kozmopolit bir coğrafyada yeşeren Türk Dili’nin sunduğu tüm imkânlardan faydalanılmıştır.

Nayakun Serisi’nin ilk kitabı olan Küller, kurgusal bir zamanda ve mekânda geçiyor. Yaşamın içinde vuku bulan bilinçli tesadüflerin ekseninde dönen hikâye; ayrı güzergâhlardan geçip, aynı noktada buluşan insanların; yazgılarının derin sarmallarında aradıkları cevaplara ulaşma çabalarını konu alıyor. Bunun yanında, yapılan tercihlerin, kader yelpazesinin kıvrımlarını dolanıp sonsuzluğa dağılırken bıraktığı salınımları irdeleyerek, evrensel enerjiyi algılamaya yönelik bir yol haritası sunuyor. Kontrolden çıkan ihtiraslar, erdemli idealler, iç hesaplaşmalar ve iyi-kötü çatışmasına odaklanarak gelişen olay örgüsü, karakterlerin duygu durumlarından can alıcı kesitler sunarak, tahmin edilemez bir minvalde gelişiyor. Nayakun Serisi’nin bütününe ilişkin önemli doneleri ortaya seren Küller, binlerce yıllık gizemlerin mühürlü kapılarını aralayarak, okuyucuya keyifli bir macera vadediyor.

Nayakun; Kalavit dilinde ruh anlamına gelen ‘Naya’ ve evrensel enerji anlamına gelen ‘Kun’ kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur. Nayakun felsefesi, Kalavitler’in yaşam tarzı olan Doka Savaş Sanatı’nın özünü oluşturmaktadır. En genel anlamıyla, evrene hükmeden Kun’u algılama arzusundaki insanın kendi benliğinin derinliklerine inebilme çabasıdır. Bu bakımdan, saf algıyı harekete geçirmeyi amaçlayan ruhani bir yolculuğu simgeler.

Kalavit Bilgeleri’ne göre yaşam, zihin tarafından kurgulanan aldatmacalarla doludur. Gözler, kişisel ön yargıların ve tutkuların etkisi altında kalarak görme eğilimindedir. Bu şekilde görmeye alışmış bir insan, içine sürüklendiği yanılsamaların esiri olur ve giderek özünden uzaklaşır. Nayakun’un bahşettiği içsel disiplin sayesinde tüm bu görüntüler dışlanır ve hayatı bir bütün olarak görmeye yönelik duru bir bakış açısı geliştirilir.

www.nayakun.com
www.suleymanakdogan.com


SH  16.06.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.