Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

12. ULUSLARARASI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ BAŞLADI

Büyükçekmece Belediyesi ve Türk Folklor Kurumunun iş birliğiyle düzenlenen ''12. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'', Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki yürüyüşle başladı.

Festival dolayısıyla Türkiye'ye gelen Bulgaristan, Bosna-Hersek, İspanya, İbiza, KKTC, Letonya, Macaristan, Meksika, Moldova, Portekiz, Slovakya, Yunanistan, Japonya ve Mısır gibi 32 ülkeden gelen 1000'in üzerindeki yabancı konuk, ''Sevgi Yürüyüşü'' adı altında yerel giysileri ve ülkelerinin bayraklarıyla Odakule'den Taksim Meydanı'na kadar yürüdü.

Türkiye'den ekiplerin de yer aldığı halk oyunları grupları, yürüyüş sırasında yerel enstrümanlar eşliğinde şarkılar söyleyerek, dans gösterileri sergiledi. Halk oyunu ekipleri, meydanda da gösterilerini sürdürdü.

Ülke temsilcileri, daha sonra Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı.

Etkinlikte konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Türkiye'nin tanıtımının, dünya kültürlerinin kaynaşması ve dostluğun gelişmesine büyük katkısı olduğunu belirterek, dünya kültürlerini ilçedeki Mimar Sinan Köprüsü üzerinde birleştireceklerini kaydetti.

Akgün, ilçede 42 ülkeden 1500 sanat elçisinin katılımıyla yapılacak festivale, katılımın ücretsiz olduğunu söyledi.


AA  3.07.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.