Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ECEVİT BİLİM KÜLTÜR VE SANAT VAKFI KURULDU

Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in adını yaşatmak için çeşitli çalışmalarda bulunan Rahşan Ecevit, "Rahşan Ecevit-Bülent Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı"nı kurdu.

Vakfın kurulma kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in adını yaşatmak için çeşitli çalışmalarda bulunan Rahşan Ecevit, "Rahşan Ecevit-Bülent Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı"nı kurdu.

Vakfın amacı ise Bülent Ecevit ile Rahşan Ecevit'in eserlerini, düşüncelerini ve projelerini gerçekleştirmek olarak açıklandı. Rahşan Ecevit, Emrehan Halıcı, Hacer Asude Aral, Metin Semen ve Mehmet Beyazıt Boran yönetimindeki vakfın merkezi Ankara'da olacak. Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin tescil kararıyla resmiyet kazanan vakıfın amacı, "Bülent Ecevit'in ve Rahşan Ecevit'in eserlerini, düşüncelerini ve projelerini gerçekleştirmek, ulusal ve uluslararası ölçekte yaymak ve kuşaklar boyunca yaşatmak" olacak. Vakfın merkezi olarak Çankaya'nın Güzeltepe Mahallesi adres olarak gösterildi. Malvarlığı 50 bin Lira olan vakıf, Mütevelli Heyeti, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu'ndan oluşacak.


ANKA  21.07.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.