Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

KADININ GÖZÜNDEN ‘HAYAL VE HAKİKAT’

İstanbul Modern'in Türkiye'den çağdaş kadın sanatçıların çalışmalarını bir araya getireceği "Hayal ve Hakikat" sergisi, 16 Eylül 2011- 22 Ocak 2012 tarihleri arasında sanatseverler ile buluşacak.

İstanbul Modern, yeni sergisi "Hayal ve Hakikat" ile Türkiye'den modern ve çağdaş kadın sanatçıların çalışmalarını bir araya getiriyor. Kadın sanatçıların yüz yılı aşkındır süren üretimlerini merkez alan sergi, sanatçıların sanat tarihindeki öncü konumlarını anlatırken Türkiye'nin sosyo-kültürel dinamikleriyle olan hesaplaşmalarını ve özellikle çağdaş sanattaki eleştirel pozisyonlarını görünür kılmayı hedefliyor.

Serginin ismi "Hayal ve Hakikat" romanından

16 Eylül 2011- 22 Ocak 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergi, Türkiye'nin toplumsal ve kültürel tarihine kadın sanatçıların üretimleri üzerinden yeni bir bakış getiriyor.

Küratörler Fatmagül Berktay, Levent Çalıkoğlu, Zeynep İnankur ve Burcu Pelvanoğlu'nun oluşturduğu, resimden videoya çeşitli sanat disiplinlerini içeren seçkide 74 sanatçı yer alıyor.

Sergi ismini, ilk Türk kadın romancı Fatma Aliye'nin Ahmet Mithat ile birlikte yazdığı 1891 tarihli "Hayal ve Hakikat" romanından alıyor. Sanatçıların hayal ve hakikat ile kurdukları ilişkinin ve hayallerini hakikate nasıl dönüştürdüklerinin izini süren sergi, bugünkü çağdaş dünyada görülen ve görülmeyen gerçeklik katmanlarını anlatıyor.

Sergiden önce basın toplantısı

"Hayal ve Hakikat" sergisinin tanıtımı amacıyla, 15 Eylül Perşembe günü, sergide yer alan sanatçıların, sergi küratörlerinin, İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı ve sergi sponsoru Eczacıbaşı Topluluğu'nun CEO'su Dr. Erdal Karamercan'ın katılımıyla, İstanbul Modern'de, bir basın toplantısı düzenlenecek.


ANKA  10.09.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.