Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

AB EDEBİYAT ÖDÜLÜ TÜRKİYE’DEN ÇİLER İLHAN’A VERİLDİ

AB Edebiyat Ödülleri Frankfurt Kitap Fuarı'nda açıklandı. Üç yıl için planlanan ödül programının bu yılki son sürecinde 12 ülkeden birer eser ve yazar seçildi. Türkiye'den Çiler İlhan Everest'ten çıkan 'Sürgün' kitabıyla ödüle layik görüldü. Ödül Töreni 28 Kasım günü Brüksel'de yapılacak.

Ödül süreci “yeni beliren” yazarların Avrupa’da daha çok tanınmasını ve çevirilerin kültürel yakınlaşmaya katkıda bulunmasını amaçlıyor.

Kazanan yazarlar: Kalin Terziyski (Bulgaristan), TomᚠZmeškal (Çekya), Kostas Hatziantoniou (Yunanistan), Ófeigur Sigurğsson (İzlanda), Inga Zolude (Latvia) Iren Nigg (Liechtenstein), Immanuel Mifsud (Malta), Andrej Nikolaidis (Karadağ), Rodaan Al Galidi (Hollanda), Jelena Lengold (Sırbistan), Çiler İlhan (Türkiye), and Adam Foulds (Birleşik Krallık). Çiler İlhan “Sürgün” adlı öykü kitabı ile Tarık Günersel, İnci Aral, Mario Levi, Zeynep Oral ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal’den oluşan Türkiye jürisi tarafından seçildi. Kalem Ajans tarafından temsil edilen yazarın eseri Everest yayınları arasında yer alıyor.


Cumhuriyet  16.10.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.