Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

HAFTANIN SANAT ÇİZELGESİ 17 – 23 EKİM

Torino, Albertina Üniversitesi mezunu sanatçılar ve öğretim üyelerinin eserlerinden oluşan sergi 21 Ekim'e kadar Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde.

İSTANBUL

■ Torino, Albertina Üniversitesi mezunu sanatçılar ve öğretim üyelerinin eserlerinden oluşan sergi 21 Ekim’e kadar Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde.

■ Disiplinlerarası Karma Sergi 19 Ekim - 9 Kasım tarihleri arasında Karma Sanat Merkezi’nde. (0216 336 75 55)

■ 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 19 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)

■ Gogi Mikeladze’nin serisi 19 Ekim - 19 Kasım tarihleri arasında Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 252 68 12)

■ “Filateli’de İletişim” Gogi Mikeladze sergisi 18-31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)

■ Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer? isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

■ Dünya Karikatüristlerinin Gözüyle “Nasreddin Hoca” Karikatür Sergisi 19 Ekim’e kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)

■ Abit Güner’in sergisi 21 Ekim’e kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı. (0212 282 01 70)

■ Şevket Sönmez’in “Drink Van Houten Cacao İçiniz” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)

■ Canan Tolon’un sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434) ■ “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

■ That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96)

■ “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236) ■ Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın karma sergisi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

■ Metin Güçlü’nün “Hiç” isimli sergisi 24 Ekim’e kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 26 10)

■ Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

■ Filiz Ural’ın “Cazın Güzel İnsanları” sergisi 26 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde.

■ Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

■ Bihrat Mavitan’ın “BİHRatlar” isimli kösele, ahşap ve metal heykel sergisi 28 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

■ İsmail Yıldırım’ın “biz sonuncu değiliz” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 236 58 01)

■ “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Tahtakale Hamamı’nda. (0212 252 80 00)

■ Sefa Çeliksap’ın fotoğraf sergisi 28 Ekim’e kadar İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)

■ Mehtab Kardaş’ın “Gökyüzü ve Sonsuzluk” sergisi 29 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (212 259 22 08)

■ Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

■ Susan Hefuna ’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

■ Aziz Yavuzdoğan’ın “Yazısız Şeyler” karikatür sergisi 30 Ekim’e kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

■ Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

■ Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi - Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

■ İnci Eviner’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

■ Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Artium Art Galeri’de. (0212 227 75 93)

■ Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)

■ Hakan Cingöz’ün sergisi 1 Kasım’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)

■ Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)

■ 100 GençYüz Karma Sergisi 4 Kasım’a kadar International Art Center’da. (0 216 495 46 46)

■ Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

■ Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)

■ Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

■ Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)

■ Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

■ Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

■ “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)

■ U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

■ Birbirinden isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

■ Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

■ Can Büyükmehmet’in sergisi 12 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

■ Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

■ Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 80 45)

■ Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

■ Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi” isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

■ Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 13 Kasım’a kadar Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)

■ Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Gürsel Soyel’in “İz” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar artgalerim’de. (0212 265 10 34)

■ Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)

■ Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Bilgi Dizisi 3/Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

■ Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 351 93 90)

■ devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i Amire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)

■ Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)

■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 31)

■ Hasan Pehlevan’ın “Çizgisel İfade” isimli sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

■ Bengü Karaduman’ın “BENGܔ isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

ANKARA

■ Günnur Özsoy - resim - 20 Ekim’e dek - Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 467 72 34)

■ Daver Darende - resim - 20 Ekim’e dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 312 442 30 50)

■ Orhan Oruk - resim - 21 Ekim’e dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Deran Atabey/Pulur’dan Harput’a Munzur - fotoğraf - 22 Ekim’e dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ Avrupa İzlenimleri - karikatür - 25 Ekim’e dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Semih Kaplan - resim, seramik - 25 Ekim’e dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Betül Akkoyunlu - resim - 25 Ekim’e dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Mehmet Örs - resim - 25 Ekim’e dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Muzaffer Oruçoğlu - resim - 26 Ekim’e dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ Hıdır Yağcı&Necmettin Yağcı - resim, heykel - 29 Ekim’e dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Aşan Cora - resim - 30 Ekim’e dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Güz Karması - resim - 31 Ekim’e dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Zahide Yükseler - resim - 5 Kasım’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

İZMİR

■ İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.

■ Ayvalık’taki Karagöz Sanat Galerisi bugünden itibaren Sakine Özkan Heykel Sergisi’ne ev sahipliği yapacak.

■ Kedi Kültür Sanat Merkezi, 19 Ekim’den itibaren Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez’in “Basmane Oteller Sokağı” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

MERSİN

■ Ressam Mehtap Soğuk’un, “Dönüşüm” adlı yağlıboya resim sergisi, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. (0324 238 95 00)

Müzik

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “2011 Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı Özel Konseri”nde Rüya Taner piyano konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Babylon’da 21. Akbank Caz Festivali kapsamında bugün saat 20.00’de “JAmZZ Final Gecesi”, yarın saat 21.30’da “Vijay Iyer Trio”, çarşamba günü saat 21.30’da “Carmen Souza”, perşembe günü saat 22.30’da “Robert Glasper Experiment”, cuma günü saat 23.00’te “Hazmat Modine”, cumartesi günü saat 23.00’te “Anthony Joseph & the Spasm Band” ve saat 24.30’da “Hollie Cook featuring Prince Fatty & Horseman”, pazar günü saat 19.00’da “Timuçin Şahin Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, yarın saat 22.30’da “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü saat 22.30’da “Erdem Yener”, perşembe günü saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, cuma günü saat 22.30’da “Mabel Matiz” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “İhsan Özer Kanun Orkestrası ‘Tellerin Niyâzı’”, yarın saat 20.00’da “Wayne Shorter Quartet”, çarşamba günü saat 20.00’de “Fazıl Say & Cihat Aşkın - Fazıl Say’ın Kleopatra Eseri’nin Türkiye Prömiyeri”, perşembe günü saat 20.00’de “CRR Türk Müziği Topluluğu ‘Kâr-ı Nâtık ve Anlattıkları’”, cumartesi günü saat 20.00’de “Duo Gisbrenco”, pazar günü saat 20.00’de “Seyahat-Nağme” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Vadım Repin” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde Çağdaş Müzik Günleri kapsamında yarın saat 20.00’de “Grame”, çarşamba günü saat 20.00’de “Vox”, perşembe günü saat 20.00’de “Lotta Melin & Guro Moe Duo ‘Telling Stories About Trees’”, cumartesi günü saat 20.00’de “DAAD-Kammerensemble Neue Musik Berlin” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Akbank Sanat’ta 21. Akbank Caz Festivali kapsamında yarın saat 19.00’da “Trio Balkan / Focan & Kontrafouris”, çarşamba günü saat 19.00’da “Boğaziçi Caz Korosu”, perşembe günü saat 19.00’da “Mari Kvien Brunvoll”, cuma günü saat 19.00’da “Arifa”, cumartesi günü saat 19.00’da “Esra Dalfidan’s Fidan”, pazar günü saat 19.00’da “Social Inclusion Band” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Gitar Cafe’de yarın saat 21.00’de “Nisos”, perşembe günü “Orhan Osman”, cuma günü saat 21.00’de “Perapolis”, cumartesi günü saat 21.00’de “Mutlak Sessizlik” konseri izlenebilir. (0 216 348 60 55)

■ ‘Salon’da yarın ve çarşamba günü saat 21.30’da “Mum”, cumartesi günü saat 22.30’da “GusGus” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de “Gripin Cover Project”, çarşamba günü saat 21.00’de “Sibel Tüzün 20”, cuma günü saat 23.00’te “Soner Sarıkabadayı”, cumartesi günü saat 22.00’de “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Istanbul Jazz Center’da yarın ve çarşamba günü saat 20.30’da “Freddy Cole Quartet”, cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da “Mark Murphy Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

■ ‘İstanbul Live’da çarşamba günü saat 21.00’de “Selçuk Abay”, cuma günü saat 22.00’de “DJ Sister Bliss (of Faithless)”, cumartesi günü saat 21.00’de “Melissa Laveaux” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.30’da “Farid Farjad”, perşembe günü saat 20.00’de “Gülsin Onay Piyano Resitali (Gala)” ve 21. Akbank Caz Festivali kapsamında yarın saat 20.00’de “123” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)

■ ‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “123” konseri izlenebilir. (0 216 483 90 00)

■ ‘Kadir Has Üniversitesi D Blok Büyük Salon’da 21. Akbank Caz Festivali kapsamında perşembe günü saat 20.00’de “Timuçin Şahin Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 533 65 32)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cuma günü saat 21.00’de “MF֔, cumartesi günü saat 21.00’de “Gülşen” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

■ ‘Boğaziçi Üniversitesi Ayhan Şahenk Salonu’nda 21. Akbank Caz Festivali kapsamında cuma günü saat 20.00’de “Timuçin Şahin Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 359 54 00)

■ ‘Ghetto’da cuma günü saat 21.30’da “Model”, cumartesi günü saat 22.00’de “Kaybedenler Kulübü Yalnızlar Partisi”, 21. Akbank Caz Festivali kapsamında çarşamba günü saat 22.00’de “Arto Tunçboyacıyan’s 1to3”, perşembe günü saat 22.00’de “Amsterdam Klezmer Band” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da 21. Akbank Caz Festivali kapsamında cumartesi günü saat 18.00’de “Azam Ali & Niyaz” ve saat 20.30’da “ZAZ”, pazar günü saat 18.00’de “Charles Lloyd New Quartet” ve saat 20.30’da “Avishai Cohen ‘Seven Seas’” izlenebilir. (0 212 373 11 00)

ANKARA

■ Jolly Joker’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) “Franz Liszt’in 200. Doğum Yılı Festival Konseri” nedeniyle Şef Ferenc Gabor yönetiminde vereceği, Mykola Suk (piyanist) ve Josef Balog’un (piyanist) solist olarak katılacağı konser, 19 ve 20 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın Şef Ernest Martinez Izquierdo yönetiminde vereceği Alena Bayeva’nın (keman) solist olarak yer alacağı konser, 22 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

■ İf Performance Hall’de, Zakkum’un vereceği konser 27 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 418 95 06)

■ Anadolu Gösteri Merkezi Ankara’da, Zülfü Livaneli’nin konseri 29 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 284 30 33)

■ Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi Konser Salonu’nda, Dünyaca ünlü flüt sanatçımız Şefika Kutluer’in adına düzenlenen “2. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali” kapsamında verilecek Şef Alfred Pfleger yönetimindeki Strauss Ensemble konseri 19 Ekim’de saat 20.00’de, Avrupa Birliği Oda Orkestrası’nın konseri 27 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 440 64 11)

Gösteri Söyleşi

■ Pera Müzesi’nde yarın, çarşamba, perşembe ve cuma günleri “Pera Film’de Latin Amerika Rüzgârı” başlıklı film gösterimleri gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)

■ İstanbul Modern’de perşembe günü “Karşıdan Bakış - Göç Filmleri Seçkisi” gerçekleştirilecek. (0212 334 73 00)

■ Salt Beyoğlu’nda çarşamba günü saat 18.30’da “Aysim Türkmen Söyleşisi” gerçekleştirilecek. (0212 292 76 05)

■ Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da bugün saat 21.00’de “CM101MMXI / Cem Yılmaz Gösteri” gerçekleştiriliyor. (0212 286 66 86)

Opera Bale

İSTANBUL

■ Beşiktaş Fulya Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de “Concerto Barocco / Mi Favorita / Creatures” adlı bale gösterisi izlenebilir. (0212 215 60 37-38)

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 20.00’de “Aşk İksiri” adlı opera gösterisi seslendirilecek. (0216 346 15 31)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “Notre Dame’ın Kamburu” 24 Ekim’de saat 20.00’de, “Tosca” bugün ve 31 Ekim’de saat 20.00’de, “Başlangıç” 25 Ekim’de saat 20.00’de, “Ali Baba ve Kırk Haramiler” 22, 26 Ekim’de saat 20.00’de, “Harem” 27 Ekim’de saat 20.00’de, “Cumhuriyet Bayramı Konseri” 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Operet Sahnesi’nde, “Seslerle Anadolu” 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirbaz Oz/çocuk müzikali” 23 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Harem” 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)


Cumhuriyet  17.10.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.