Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘DÜNYA EDEBİYATI’ İSTANBUL’DA

Sempozyum, dünya edebiyatı alanında uluslararası akademisyenlerle öğrencileri, edebiyat eleştimenlerini ve yazarları bir araya getiriyor.
Dünya edebiyatı alanında uluslararası akademisyenlerle öğrencileri, edebiyat eleştimenlerini ve yazarları bir araya getiren "Aralıkta Dünya Edebiyatı" sempozyumu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul Kampüsü'nde gerçekleşecek. Varlık dergisinin 75. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Aralıkta Dünya Edebiyatı” sempozyumu bugün (19.12.2008) Orhan Pamuk ve David Damrosch’nin “İstanbul ve Dünya” konulu söyleşi ile başlıyor.

Ünlü yazar ve eleştirmen David Damrosch ile Efe Çakmak tarafından tasarlanan sempozyum bağlamında, "Dünya Edebiyatı'ndaki dünya nasıl kurulur? Dünya edebiyatının eleştirisi nasıl yapılır? Bir kanunu var mıdır, ya da olmalı mıdır?" başlıklı konular tartışılacak.

Etkinlik, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür A.Ş ve KA Araştırma Şirketi'nin desteğiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Santralistanbul Kampüsü'nde düzenlenecek.


Sanatsal Haber  19.12.2008

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.