Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ESKİŞEHİRLİ GENÇ YETENEKLER GALLERY LINART’TA

Gallery LiNART, Eskişehirli 5 genç yeteneği, "Periferiden Bellek Kayıtları" başlıklı sergiyle, 15 Kasım -10 Aralık tarihleri arasında mekanında ağırlıyor. İsmini "dış, çevre, uç" anlamına gelen "periferi"den alan sergi, Eskişehirli genç sanatçıları, sanat merkezi İstanbul ile buluşturacak.

Eskişehirli genç yetenekler Birkancan Özkan, Gökcen M. Kılınç, Mehmet Çevik, Özge Öner ve Serkan Küçüközcü; “Periferi” kelimesinin sözlüklerde “dış, çevre, uç” olarak tanımlandığını belirten sanatçılar kelimenin aslında “merkezde olmayan, fakat merkezden de tamamıyla kopuk olmayan” bir konumlanmaya işaret ettiğini bildiriyorlar.

Türkiye’de, sanat piyasasının merkezi kabul edilen İstanbul haricinde de farklı bir dinamiğin olduğunun altını çizen sanatçılar, kendilerinin merkezden uzak yaşadıklarını ancak ondan da kopmadıklarını bildiriyorlar. Merkezin dışında gerçekleştirilen sanatsal üretimlere dikkat çeken gençler, merkezdeki sanatçılarla aynı koşullarda olmasalar dahi kimi zaman aynı sorunlardan beslendiklerini ifade ediyorlar.

www.g-linart.com


Cumhuriyet  7.11.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.