Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

XXVIII. KARİKATÜR YARIŞMASI SERGİSİ ANKARA’DA

Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen serbest konulu XXVIII. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi D&R Tunalı Hilmi'de bugün saat 19:00'da açılıyor.

Düzenlendiği yıllar içinde 136 ülkeden 7.668 sanatçının 65.000 civarı eser ile katılmış olduğu XXVIII. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın Seçiciler Kurulu, bu yıl Mayıs 2011’de Birinciliğe İngiliz sanatçı Ross Thomson’ı, İkinciliğe İsrail’den Ilya Katz’ı, Üçüncülüğe ise Almanya’dan Werner Rollow’u değer görmüştü.

Seçici Kurul ayrıca; Nadia Aghabeigi (İran), Sava Babic (Sırbistan), Razvan Tenie Bradean (Romanya), Jerzy Gluszek (Polonya), Jozef Gruspier (Slovakya), Moacir Knorr Gutterres (Brezilya), Viktor Kudin (Ukrayna), Pol Leurs ( Lüksemburg), Angel Ramiro Zapata Mora (Kolombiya), Listes Nikola (Hırvatistan), Oton Anton Reisinger (Hırvatistan) ve Reiner Schwalme (Almanya)’yı Başarı Ödülüne değer görmüştü. İlki İstanbul’da açılmış olan gezici sergide dereceye giren ve başarı ödülü alan karikatürler yer alıyor.

Ankara’da açılan bu sergi 1 Aralık 2011 tarihine kadar gezilebilecek. Her yıl olduğu gibi sergi başka illerde de sergilenecek.


SH  17.11.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.