Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

23. GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 23. Genç İletişimciler Yarışması'nda 17 üniversitenin 136 öğrencisi 79 proje ile ödüle değer görüldü. Erciyes ve Akdeniz üniversiteleri, 14'er ödülle en çok ödül alan üniversiteler oldu.

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 23. Genç İletişimciler Yarışması’nı kazananlar Hilton Convention Center’de düzenlenen törenle ödüllerini aldılar. 28 üniversitenin iletişim fakültelerinden yazılı, görsel, işitsel medya, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarından 1104 öğrencinin 939 çalışma ile katıldığı yarışmada, 17 üniversitenin 136 öğrencisi 79 proje ile ödüle değer görüldü. Erciyes ve Akdeniz üniversiteleri, 14’er ödülle en çok ödül alan üniversiteler oldu.

Yazılı Haber dalında birincilik ödülünü kazanan Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Ali Çetinkaya ödülünü, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Aydın Doğan Vakfı Başkanı Aydın Doğan’dan aldı. Aynı dalda ikincilik ödülünü İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Asude Yardımcı ve üçüncülük ödülünü gene Erciyes Üniversitesi'nden Göksel Basmacı kazandı. Araştırma-inceleme ve gazete mizanpaji dallarında verilen Jüri Özel Ödülü’nü ise, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü öğrencilerinden Nuri Soyucak, Sabri Günbegi ve Samet Yıldırım ödüllerini, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç’in elinden aldı. Ödül verenler arasında Nail Güreli, Orhan Birgit, Doğan Heper, Doğan Hızlan, Altan Öymen'in de olduğu duayen gazeteciler, aralarında Erciyes Üniversitesi Rektörü Fahrettin Keleştemur, Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe'nin de olduğu rektör ve dekanlar vardı.

Korhan Abay'ın yönettiği törende Vakıf adına açılış konuşmasını yapan Candan Fetvacı; "Genç İletişimciler Yarışmamızın gerek okullar gerekse öğrenciler için önemli kazanımlar sağladığı her geçen yıl artan ilgi ve kalite ile kanıtlanıyor. Bunun yanı sıra, bizi sevindiren önemli bir gelişme de ortak proje sayısının artıyor olması” diyerek genç iletişimcileri kutladı.Törende konuşan Bakan Suat Kılıç, “Genç iletişimcilerin ödüllendirilmesi, onların geleceklerini de belirleyecektir” dedi. Ödül töreni katılan üniversite rektör ve dekanlarına plaket verilmesiyle sona erdi.


SH  6.12.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.