Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

EVİN GALERİ’DE AYLİN ZAPÇIOĞLU’NUN İLK SERGİSİ

Çağdaş Türk Resmi'nin genç ressamlarından Aylin Zaptçıoğlu'nun ilk kişisel sergisi, yarın Evin Sanat Galerisi' nde sanatseverlerle buluşuyor.

2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümünden mezun olan Aylin Zaptçıoğlu’nun resimlerinin ilk toplu gösteriminin gerçekleşeceği bu ilk sergisi, kompozisyonların yanı sıra portreleri, peyzajları ve natürmortlarıyla dikkat çekiyor. Mezuniyet sonrası ürettiği resimlerinin sergilendiği bu sergide sanatçının yağlıboya, suluboya ve baskı resim gibi farklı teknikler kullandığı çalışmaları yer alıyor.

Erhan Karaesmen, sergi kataloğunun önsözünde genç sanatçı için şunları söylüyor:
‘’ Resim sanatı, bilindiği gibi ergenliği geçip olgunluğa yaklaşırken en ciddi ve kalıcı unsurların verilmeye başlandığı bir yaratıcılık dalıdır. Ancak yirmilerinin henüz ortalarında bile Aylin’in yaptığı gibi kuvvetle gelecek umutları bağlanabilecek bir ‘’resmi yakalamış olma’’ sürpriziyle de karşı karşıya kalınabiliyor. Renk dokusu, konturların beceriyle kullanılışı, canlı ve cansız resim objelerinin kâğıda ya da tuvale yerleştirilişindeki kendiliğinden oluşmuş olan beceri unsurları hepsi bir arada tutulduğunda Aylin’in resmetme tekniğinde şimdiden bir yerlere ulaşmış olduğu rahatlıkla görülüyor. ‘’

Aylin Zaptçıoğlu sergisi 15 Aralık 2011 - 5 Ocak 2012 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde izlenebilir.

www.evin-art.com


SH  14.12.2011

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.