Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

TİYATROGERÇEK’TEN PORTRELER

Şair Cemal Süreya ve ressam Van Gogh sahnede hayat buluyor.

Cemal Süreya’yı, Üstü Kalsın adlı gösteride şiirleriyle tanıyacak, yaşadıklarına eşlik edeceksiniz. Van Gogh’un resme başlayışına, kardeşiyle mektuplaşmalarına yakından tanık olacaksınız.

Ünlü oyuncu Hakan Gerçek'in oynadığı "Van Gogh" ve "Üstü Kalsın" oyunlarında bir şair ve bir ressam’ın hayat bulduğu sahneleri izleyebilirsiniz. Caddebostan Kültür Merkezi'nde 3 Şubat günü saat 20.30’da “Van Gogh” ve 10 Şubat günü 20.30’da “Üstü Kalsın” oyunlarını, Maya Sahnesi'nde ise, 27 Ocak ve 17 Şubat günleri saat 20.30’da “Üstü Kalsın” ve 20 Ocak (bugün) ve 24 Şubat günleri saat 20.30’da “Van Gogh” oyunları sahneleniyor.

Van Gogh

W. Gordon Smith'in yazıp Ülkü Tamer'in çevirdiğ Van Gogh'u yöneten Hakan Gerçek. Oyunun sahne tasarımı Nurullah Tuncer, ışık tasarımı Cem Yılmazer ve kostüm tasarımı Aslı Ataseven'e ait.

Üstü Kalsın

Cemal Süreya’nın şiirlerinden sahnelenen “Üstü Kalsın”ının metin yazarı ve sahneye uygulayan Atilla Birkiye, oyuncular Hakan Gerçek ve Tilbe Salim.

www.tiyatrogercek.com


SH  21.01.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.