Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

SESSİZ KADINLAR KOROSU İSTANBUL'DA

Apeiron Artplus Galeri şubat ayında da sizi özgün stili olan başarılı genç sanatçılar ile tanıştırmaya devam ediyor.

TOPRAK TURAN KARA solo resim sergisi

Yaşamını Milano'da sürdüren Toprak Turan Kara'nın az ile çoğu anlatan ve içinde pek çok hikayeler barındıran kadın figürleri Sessiz Kadınlar Korosu adı altında Apeiron Artplus Galeri'de sergilenmeye başlıyor. ''Hani bazı kadınlar vardır,sessiz ve sakindirler. Onların neşeleri de,seksapelleri de oyuncu masumiyetleri de hep bu sessiz kimliğin altında gizlenmişlerdir.

İnsanların çılgın kalabalıklar içinde yaldızlı görüntüleri ile fark edilmek için adeta savaş verdiği, özel hayatın her detayının sınırsızca ortaya saçıldığı, gizem diye bir şeyin kalmadığı bir dönemde Toprak Turan Kara’nın kadınları; tüm bu tantanadan uzak,kendi saf dünyalarında dikkat çekmeden mutlu olmayı becerebilmiş nadir kadınlardır.

Onlar ancak kendilerini keşfetmek için çaba gösteren kişilere açarlar yüreklerindeki gizemi.
Yağmurdan sonra gelen taze toprak kokusu gibi içinizi ferahlatırlar. Modigliani'nin kadınları kadar zarif ve gizemli olmanın yanı sıra, duru görüntüleri ile de insana adeta huzur verirler.
Kabuklarını kaldırdığınızda ise müthiş sürprizlerle karşılaşırsınız. Görünenin ötesinde çıplaklığı masumiyetle birleştirebilmiş, içlerindeki çocuksu neşeyi kaybetmemiş bu kadınlar başınızı ummadığınız ölçüde döndürebilirler.''))

Toprak Turan Kara, resimlerinde yukarıda uzun uzun yazdığımız tüm bu ifadeleri son derece yalın çizgilerle kısa ve öz olarak anlatabilme başarısını gösterebilen bir sanatçıdır.

Bu da onu özgün ve özel yapmaktadır. Bugüne kadar sanatın merkezi İtalya’da açmış olduğu iki kişisel sergisindeki çalışmaları ile İtalyan basınının ilgi odağı olan ve eserleri şimdiden önemli koleksiyonlarda yer alan sanatçı Toprak Turan Kara, Apeiron Artplus Galeri’deki bu üçüncü kişisel sergisi ile sizleri, deniz kızları gibi kendi içten şarkılarını söyleyerek evreni güzelleştiren Sessiz Kadınlar Korosu ile tanıştırıyor.

4 - 29şubat 2012

Açılış kokteyli:
4 Şubat cumartesi 18.00-20.00
Sergi Pazar ve Pazartesi günleri hariç hergün
12.00-18.30 saatleri arasında gezilebilir.

Apeiron Artplus Galeri
Ahmet Fetgari sok.No 64 kat1Güneş apt.
Nişantaşı/istanbul
+212 2341058


SH  28.01.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.