Fo..." /> Sanatsal Haber... Türkiye'nin Sanat ve Kültür Portalı.

                                                                               

  Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

BASMANE BELGESEL FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILIYOR

"Basmane Belgesel Fotoğraf Proje Sergisi", bugün saat 18.00 de Schneidertempel Sanat Merkezi'nde İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Fotoğraflarıyla İzmir'in tarihi mekanlarından Basmane semtini hatırlatan Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez bir yıl süren çalışmalarının ardından 60 fotoğraftan oluşan bir fotoğraf sergisi oluşturdular.

Birbirlerinin önüne geçmeden, birbirlerinin fotoğraflarına müdahale etmeden kendi bakış açılarına yansıyan hikayeler anlatan İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) üyeleri Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez projedeki amaçlarını şöyle özetliyor: “Basmane Oteller Sokağı belgesel fotoğraf projemiz yoluyla İzmir’in unutulmuş ve hafızalardan silinmiş bu tarihi bölgesine çekmiş olduğumuz fotoğraflarımız yoluyla yüzünü aydınlatacak bir ışık tutmak”.

Konak Belediyesi’nin desteği ve katkıları ile ortaya çıkarılan "Basmane Belgesel Fotoğraf Proje Sergisi" , bugün Karaköy'deki Schneirdertempel Sanat Merkezi'nde açılıyor. Sergi 29 Şubat tarihine kadar açık kalacak.


Cumhuriyet  8.02.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.