Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜNDEN YAŞAR KEMAL

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin 2011- 2012 Eğitim ve Öğretim yılında düzenlediği "Yaşar Kemal'in Romanlarında Başkaldırı” konulu liselerarası makale yarışmasının ödül töreni 24 Şubat Cuma günü saat 18:30’da okulda gerçekleştirilecek.

Yaşar Kemal’in de katılacağı ödül töreninde Sainte Pulchérie Fransız Lisesi öğrencilerinin Yaşar Kemal'in eserlerinden yola çıkarak oluşturdukları fotoğraf sergisi ve ardından açılış kokteyli yapılacak.

Jüri üyelerini Zülfü Livaneli, Asuman Büke Kafaoğlu, Prof. Dr. Jale Parla, Prof. Dr. Nedret Öztokat ve Doğan Hızlan'ın oluşturduğu ve Yaşar Kemal'in eserlerini anlamak ve anlatmak amacıyla düzenlenen makale yarışmasının bu yıl ikincisi düzenleniyor. Geçen sene ilk defa gerçekleştirilen ve konusu “Nazım Hikmet Günümüz İnsanına ve Geleceğe Ne Söyler olan yarışmada katılımcılarının makaleleri de kitaplaştırılacak.


Cumhuriyet  22.02.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.