Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ANGEL OTERO İSTANBUL 74’DE

İstanbul’74 ve Lehmann Maupin Galeri işbirliğiyle açılan Porto Rikolu sanatçı Angel Otero’nun sergisi 17 Mart’a kadar İstanbul‘74’te sanatseverlerle buluşacak. Yaptığı resimlerde kullandığı renk ve şekillerle terk edilmişliğe, dengesizliğe, hırs, cesaret ve dirayetliliğe ait duyguları ortaya koymaya çalıştığını söyleyen Otero’nun sergisi sanatçının bizzat katılımıyla gerçekleşecek.

Chicago Art Institute’ta yüksek lisans yapan sanatçı, soyut işlerini geçmişindeki anılardan yola çıkarak şekillendiriyor. Kendine özgü ‘süreç bazlı teknikleri’ ile resim yapan Otero’nun eserleri eleştirmenlere göre ‘resim sanatının sunduğu olanakların bir kutlaması’ olarak nitelendiriliyor. Otero’nun eserleri daha önce, Lehmann Maupin’de, Los Angeles Prism Galeri’de, Chicago Kültür Merkezi’nde ve Chicago Çağdaş Sanat Müzesi’nde sergilendi.


Radikal  24.02.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.