Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

VENEDİK’TE KÜRATÖRÜMÜZ EMRE BAYKAL

2013 yılında gerçekleştirilecek Venedik Bienali 55. Uluslararası Sanat Sergisi’nde Türkiye Pavyonu’nun küratörlüğünü Emre Baykal üstlenecek. Koordinasyonunu İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yürüttüğü ve TC Dışişleri Bakanlığı Tanıtma Fonu Kurulu’nun desteklediği Türkiye Pavyonu’nun sponsorluğunu yine Fiat üstlenecek.

Emre Baykal, İstanbul Bienali’nde 1995 -2005 yılları arasında ‘yönetmen yardımcısı’ ve ‘yönetmen’ olarak çalıştı. Ardından Santralistanbul’da sergiler direktörlüğünü, Depo’nun sanat yönetmenliğini yaptı. Halen Arter’in sergiler direktörü olan Baykal’ın hazırladığı sergiler arasında ‘İstanbul Yaya Sergileri II’ ‘’Modern ve Ötesi’ ‘İkinci Sergi’ (Arter) ’Görünmezlik Taktikleri’ ‘Mahrem’ ‘Transfer’ ‘Ziyaretçi’ sayılabilir.


AA  10.04.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.