Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

İSTANBUL BOĞAZI’NA REKOR FİYAT

İstanbul ve Boğaz, yaklaşık 9 milyon TL'ye satıldı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen açık artırmada, Ivan Aivazovsky’nin ‘İstanbul ve Boğaz’ adlı yağlı boya tablosu 3 milyon 233 bin 250 Sterlin’e (yaklaşık 9 milyon TL) satıldı.

Ünlü müzayede salonu Sotheby’s’in düzenlediği Türk ve İslam Sanatı Haftası çerçevesinde satışa sunulan tablo, bugün yapılan müzayedede 3 milyon 233 bin 250 Sterlin’e (yaklaşık 9 milyon TL) satıldı.

1 milyon Sterlin’den açık artırmaya sunulan tablo,müzayedenin Orientalist resimler içinde bugüne kadar en yüksek fiyata satılan eser olarak rekor kırdı.

Rus ressam Aivazovsky’nin 19. Yüzyıla ait İstanbul Boğazı manzaralı tablosu ressamın İstanbul’u ziyaret ettiği 1845-1890 yılları arasında tamamlandı.

Müzayedenin en gözde parçası olan Osman Hamdi Bey’in,1878 yılına ait ‘Okuyan Genç Emir’ adlı tablosu ise alıcı bulmadı.Eser 3 milyon sterlinden açık artırmaya katıldı.Tabloya verilen son fiyat 2 milyon 600 bin Sterlin oldu.

Sotheby's'in 2008 yılında düzenlediği müzayedede, Osman Hamdi Bey'in 'İstanbul Hanımefendisi' adlı eseri 3 milyon 380 bin 500 sterline satılarak rekor kırmıştı.

Sotheby’s’in 24-26 Nisan tarihleri arasında düzenleyeceği Türk-İslam Eserleri Haftası’nda Osmanlı İmparatorluğu’ndan günümüze modern Türk sanatının önemli eserleri satışa sunulacak.


DHA  24.04.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.